کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردوسوالات

آیا تریال ریست به آنتی ویروس صدمه می زند؟

سوال:

آیا تریال ریست به آنتی ویروس صدمه می زند؟جواب:

در آنتی‌ویروس‌های رایگان، مشکل کرک و تریال ریست مطرح نیست اما در مورد آنتی‌ویروس‌هایی که رایگان نیستند، یکی از راه‌های استفاده تریال ریست است. منظور از تریال، دوره‌ی آزمایشی استفاده از این آنتی‌ویروس‌ها است و تریال ریست به عمل صرف کردم مدت زمان استفاده گفته می‌شود.

مشکلی که در استفاده‌ی آزمایشی وجود دارد این است که ممکن است برخی امکانات پیشرفته‌‌ی آنتی‌ویروس فعال نباشند. مثلاً در بیت‌دیفندر سال 2012، نسخه‌ی رایگان امکان انجام تمام تنظیمات را در اختیار کاربر نمی‌گذارد. همه‌چیز به صورت خودکار است. نسخه‌ی اینترنت سیکیوریتی کسپرسکی سال 2010، امکان بروزرسانی بانک داده را ندارد و پس از 30 روز به کلید فعال‌سازی نیاز پیدا می‌کنید. در برخی آنتی‌ویروس‌ها امکان اسکن زمان‌بندی شده و نیز انجام اموری مثل بازگردانی یا حذف یا تعمیر فایل‌های آلوده، در نسخه‌ی آزمایشی وجود ندارد. پیکربندی فایروال و استفاده از سرویس‌های مبتنی بر وب برای وب‌گردی ایمن هم از دیگر موارد است.

با این وجود در برخی نسخه‌ها و آنتی‌ویروس‌ها، تفاوت بین نسخه‌ی آزمایشی و کامل، بسیار کم و حتی صفر است.

بسته به اینکه از چه آنتی‌ویروسی استفاده کنید، تفاوت نسخه‌ی معمولی و به عبارتی برای استفاده‌ی آزمایشی با نسخه‌ی کامل و دارای لایسنس قابل بررسی است. اگر واقعاً تفاوتی وجود نداشته باشد، می‌توان از تریال ریست استفاده کرد ولیکن اگر می‌خواهید خیالتان راحت باشد، از آنتی‌ویروس‌های رایگان و یا نسخه‌های کامل استفاده کنید.