کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردوسوالات

چگونه می‌توان دو کامپیوتر با ویندوز…

سوال:

چگونه می‌توان دو کامپیوتر با ویندوز 7 را به هم متصل کرد؟جواب:

برای شبکه کردن دو کامپیوتر در ویندوز 7 روشهای مختلفی وجود دارد. ما در اینجا سه روش با اسفاده از مودم ADSL، کارت شبکه وایرلس و کابل کراس را توضیح خواهیم داد.


مرحله 1) برقراری ارتباط بین دو کامپیوتر

روش اول

با تایپ عبارت manage wireless networks در باکس سرچ منوی استارت، آن را باز نمایید.

گزینهadd را انتخاب کنید.


گزینه Create an ad hoc networkرا انتخاب کنید .

گزینه Add a network wireless or Bluetooth printer را انتخاب کنید.

روی next کلیک کنید.

در Network name یک نام دلخواه وارد کنید و Security type را کاری نداشته باشید. برای Security key هم یک پسورد که بیشتر از 10 رقم داشته باشد را وارد کنید.

روی Close کلیک کنید.

حالا هر دو کامپیوتر را به این شبکه متصل فرمایید.


روش دوم

اگر کامپیوترهای شما کارت شبکه وایرلس نداشتند، یک کابل کراس تهیه کنید و به پورتهای LAN دو کامپیوتر متصل کنید. کابل کراس، نوعی کابل LAN است و از فروشگاه های لوازم کامپیوتری میتوانید تهیه فرمایید.


روش سوم

اگر مودم وایرلس و یا مودمی دارای حداقل دو پورت LAN دارید، میتوانید با اتصال هر دو کامپیوتر به آن ادامه مراحل را انجام دهید. در این روش میتوانید مرحله 2 را انجام ندهید.

 

مرحله 2) تنظیمات IP

برای تنظیمات IP درسمت راست Taskbar، روی آیکون Network کلیک کنید و گزینهOpen network and sharing centerرا انتخاب نمایید. بعد روی کانکشن مورد نظرتان کلیک کرده، Properties را انتخاب کنید. سپس رویInternet protocol version 4 دابل کلیک کنید. دراینجا میبایست IP تنظیم شود. برای این کار، تیک Use The following ipaddress را برنید تا قسمت مربوط به وارد کردن IP باز شود.

در کامپیوتر اول IP را بصورت دلخواه انتخاب کنید، مثلا: 192.168.10.1. در subnet mask، IP را255.255.255.0قرار دهید. به بقیه قسمتها کاری نداشته باشید و ok  را کلیک کنید.

در کامپیوتر دوم IP رو 192.168.10.2 وارد کنید و subnet mask را مانند کامپیوتر اول قرار دهید. در کامپیوتر دوم میبایست مقدار default gateway را IPکامپیوتر اول قرار دهید؛ در مثال ما: 192.168.10.1


مرحله 3) تنظیم نام کامپیوتر و
WORK GROUP

برای این کار روی My Computer راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. در صفحه باز شده، Change settings را انتخاب کنید. در پنجره باز شده و در قسمت computer name، روی گزینه Change کلیک کنید. در صورت نیاز، نام کامپیوتر خود را تغییر دهید.

در قسمت دیگر، گزینه Workgroup را داریم. ما برای شبکه نیاز داریم که Workgroup هر دو کامپیوتر یکسان باشد. پس اگر متفاوت است، آنها را یکسان نمایید.

 

مرحله 4)تنظیمات اشتراک گذاری فایل

روی فولدری که قصد به اشتراک گذاشتن آن را دارید، راست کلیک کنید و از منوی Share with گزینه Advanced sharing  را انتخاب کنید. در پنجره باز شده، تب Sharing باز است، که در آنجا باید روی کلید Advanced Sharing کلیک کنید.

در پنجره Advanced sharing تیک گزینه Share this folder را بزنید. بعد از آن روی کلید Permissions کلیک کنید.

پنجره Permission باز خواهد شد. حالا باید دسترسیها را برای کاربرهای گروه تغییر بدید. شما نیاز دارید که به گروه کاربری HomeGroupUser اجازه دسترسی به محتویات پوشه ها را بدهید. برای همین روی کلید Add کلیک کنید.

در پنجره Select Users ofGroups روی کلید Advanced کلیک کنید.

برای انتخاب HomeGroupUser روی گزینه Find Now کلیک کنید و در قسمت پایین گزینه $HomeGroupUser رو انتخاب کنید و روی Ok کلیک نمایید.

گزینه $HomeGroupUser در زیر قسمت object name اضافه میشود. روی Ok کلیک کنید.

حالا در قسمت Group or user names، گزینه $HomeGroupUser را انتخاب کنید و در قسمت $Permissions for HomeGrousUser، گزینه Full Control را تیک بزنید و سپس کلیدهای Apply و Ok را بزنید.

در پنجره بعدی هم کلیدهای Apply و Ok را بزنید.

باید توجه داشته باشید که شما باید سیستم ار یک بار ریستارت کنید یا network connection را یک بار disable و enable کنید تا بتوانید پوشه های سیستمی را در شبکه به اشتراک بگذارید.