کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

روشی آسان برای تهیه پشتیبان

یک پوشه‎ی قرینه‎ی رمزنگاری شده ایجاد و فایل‎های جدید خود را با آن همگام سازید.

وجود سرویس‎های پشتیبان ابری با افزایش تعداد سرویس‌هایی که درایوهای ابری برای کاربران شخصی ارائه می‎دهند، بسیار زیاد شده است. آن دسته از افرادی که زیاد به سرویس‎های ابری اعتماد ندارند ممکن است از یک هارد درایو، یا دیگر گزینه‎های بک آپ گیری برای حفاظت از داده‎های خود در برابر از دست رفتن، استفاده کنند. با توجه به این حرف، پشتیبان گیری یک فرآیند تکرار شونده است، چرخه‎ای که نیاز است در فواصل زمانی منظمی اجرا شود تا جدیدترین فایل‎هایی که اضافه کرده‎اید همیشه نسخه‎ی پشتیبانی داشته باشند. با Crococrypt آشنا شوید: یک اپلیکیشن رمزنگاری ساده که یک فولدر رمزنگاری شده‎ی قرینه از هر فولدری که شما انتخاب می‎کنید ایجاد می‎کند. یک فایل کلید رمزگشایی در سیستم شما ذخیره می‎کند. بدون فایل کلید، فایل‎های رمزنگاری شده‎ی شما را نمی‎توان باز کرد. این اپلیکیشن همچنین فایل‎های جدیدی که اضافه شده‎اند را به فولدری که دارای محتوای قرینه‎ی رمزنگاری شده‎اش است، اضافه می‎کند.

Crococrypt را می‎توان هم نصب کرد و هم نسخه‎ی پرتابل دارد. شما ابتدا باید فایل کلید را ایجاد و مطمئن شوید که هرگز آن را گم نمی‎کنید وگرنه قادر به رمزگشایی فایل‎های خود نخواهید بود.

زمانی که فایل کلید را ایجاد کردید، می‎توانید انتخاب کنید که از چه فولدر‎هایی پشتیبانی شود، و در کجا نسخه‎ی پشتیبان قرار داده شود. این اپلیکیشن هم با درایو‎های اکسترنال و هم محلی و هم درایور‎های شبکه کار می‎کند. این به این معنا است که فولدر مورد بحث ممکن است روی سیستم باشد ولی شما می‎توانید آن را در محلی دیگر بک آپ بگیرید. گزینه‎ی فولدر را از تب‘Containers’ انتخاب کنید. فولدر‘Source’، فولدری است که شما قصد بک آپ گرفتن را دارید و فولدر ‘Container’ نسخه‎ی قرینه‎ی رمزنگاری شده‎ی این فولدر است. به یاد داشته باشید که جابجایی فولدر منبع ویژگی "همگام سازی" را از بین می‎برد.

زمانی که هردو فولدر را تعیین کردید، برنامه فایل‎ها را همگام و رمزنگاری می‎کند. عملیات همگام سازی و رمزنگاری در پس زمینه انجام می‎شود. شما می‎توانید از دکمه‎ی رمزگشایی برای استخراج تمامی فایل‎ها از فولدر قرینه و دکمه‎‌ی اکسپلورر برای مشاهده‎ی آن‎ها در ویندوز اکسپلورر استفاده کنید.

برنامه‎ی Crococrypt برای ویندوز را دانلود کنید

منبع

نظرات خوانندگان