کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

حذف Libraries از بخش ناوبری ویندوز

آیا می‌دانستید می‌شود قسمت «Libraries» را از Navigation Pane «نوار هدایت» ویندوز 8.1 حذف کرد؟

وقتی که شرکت مایکروسافت ویندوز 7 را منتشر کرد، نوار هدایت را هم از نو طراحی کرده بود و پنج گزینه زیر به ویندوز اکسپلورر اضافه شده بودند:

  • Favorites
  • Libraries
  • Homegroup
  • Computer
  • Network

در زمان انتشار و طول حیات ویندوز 7، مایکروسافت هیچ راهکاری برای خلاص شدن از دست این منوهای اضافه شده تعبیه نکرده بود و برای حذف کردنشان باید دست به دامن دستکاری بخش رجیستری می‌شدیم.

اما با عرضه ویندوز 8 به بازار امکان حذف منوهای جانبی هم به تنظیمات اضافه شدند که حذف بخش «Favorites» یکی از این قابلیت‌ها بود.

با این حال امکان حذف «libraries» وجود نداشت و برای حصول این امر باید تا عرضه ویندوز 8.1 منتظر می‌ماندیم. مایکروسافت با عرضه ویندوز 8.1 نشان داد که همیشه در جهت ایجاد تجربه شخصی برای کاربران خود قدم بر می‌دارد و تنظیمات جدید ارائه شده‌اش هم در همین راستا بودند، پس همانطور که منتظرش بودیم امکان حذف منوهای «libraries» هم در میان این ویژگی‌های جدید به چشم می‌خورد.

به صورت پیش‌فرض منوهای «libraries» در ویندوز 8.1 نامرئی هستند و بنا به نیاز خود می‌توانید ظاهر و نحوه نمایش آنها را تغییر دهید.

برای اینکار فقط کافیست بر روی نوار هدایت «Navigation Pane» ویندوز اکسپلورر راست کلیک کنید و گزینه «Show libraries» را انتخاب کنید، تنظیمات بعدی در تصویر زیر نمایش داده شده‌اند:

در اینجا می‌توانید برای همیشه تکلیف خودتان را با منوهای ناخواسته مشخص کنید. این هم یکی از ویژگی‌های مفید دیگر که توسط خود مایکروسافت تعبیه شده است.

 

منبع

نظرات خوانندگان