کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

پس گرفتن مجوز از اپ اندرویدی

امنیت و مخصوصاً امنیت اپ‌ها همیشه یکی از نگرانی‌های کاربران اندروید بوده است. هر چند وقت یک بار گزارش‌هایی از وجود اپ‌های خراب‌کار در گوگل پلی استور به میان می‌آید. اپ‌های خراب‌کار وجود دارند و راه خود را تا پلی استور و گوشی ما نیز پیدا می‌کنند. متاسفانه این اپ‌ها بعد از اینکه مدتی استفاده شدند شناسایی می‌شوند. یکی از راه‌هایی که می‌توانیم خود را در برابر این اپ‌ها ایمن نگاه داریم این است که دسترسی‌های این اپ‌ها را محدود کنیم. بعضی اپ‌ها برای استفاده بیشتر یا بعد از آپدیت شدن از شما اجازه دسترسی بیشتری می‌خواهند. اگر احساس می‌کنید که یکی از اپ‌هایتان اجازه دسترسی‌های بیش از حدی دارد می‌توانید این اجازه دسترسی‌ها را از آن بگیرید و با عرضه اندروید 6.0 می‌توانید اجازه‌های دسترسی هر اپ را مشاهده کنید و هر کدام را که خواستید لغو کنید.

به اپ Settings بروید و وارد قسمت Apps شوید. در این‌جا لیستی کامل از اپ‌هایتان را خواهید دید. اپ مورد نظرتان را انتخاب کنید تا به قسمت App info مربوط به آن بروید. در این صفحه پایین بروید و App Permissions را انتخاب کنید.

بدین ترتیب به صفحه App permissions مربوط به اپ خواهید رفت. تمام دسترسی‌های این اپ در این صفحه لیست شده‌اند و گزینه‌ای در کنارشان قرار دارد که توسط آن می‌توانید دسترسی مورد نظر را لغو کنید یا دوباره به اپ بازگردانید. لغو کردن دسترسی‌ها به همین آسانی امکان‌پذیر است و همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید می‌توانید به راحتی هر یک از دسترسی‌ها را لغو کنید.


با این حال بدانید که لغو دسترسی یک اپ فقط مانع دسترسی آن اپ به اطلاعات شما می‌شود (و اطلاعات سنسورهای دستگاهتان) اما اگر اپ مورد نظر این اطلاعات را به سرورهای خود می‌فرستد لغو این اجازه دسترسی فقط به این معنی است که اطلاعات بیشتری از گوشی شما به دست نخواهد آورد.

منبع

نظرات خوانندگان