کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

چرا باید فرمت USB خود را به exFAT تغییر بدهیم؟

شما همیشه باید فرمت فلش USB خود را به exFAT تغییر دهید! بگذارید کمی به عقب برگردیم تا بدانیم چرا این نوع از فرمت، مناسب خواهد بود. همه‌ی مزایای یک فلش USB به قابل حمل بودن و جابه‌جایی سریع فایل‌ها در بین کامپیوتر‌ها است. این بدین معناست که کاربر به پشتیبانی سیستم عامل‌های مختلف به طور مثال ویندوز و مکینتاش خواهد داشت. معمولا فرمت پیش‌فرض برای فلش USB، FAT32 است. در حالی که این نوع از فرمت مشکل خاصی ندارد، اما در این نوع از فرمت‌ها، کاربر فقط می تواند فایل‌هایی تا حجم 4 گیگابایت را انتقال دهد و حجم‌های بالاتر از آن غیر ممکن خواهد بود. فرمت NTFS در ویندوز به خوبی عمل می‌کند، اما در مکینتاش فقط در حالت خواندن می‌توان از آن استفاده کرد. فرمت El Capitan نیز در مکینتاش (حتی در نسخه‌ی OS X 10.11) پشتیبانی نمی‌شود. پس اگر می‌خواهید در سیستم عامل مکینتاش فایل‌هایی با حجم‌های بیشتر از 4 گیگابایت جابه‌جا کنید باید از فرمت exFAT استفاده نمایید. این نوع از فرمت، سیستم عامل‌های ویندوز و مکینتاش و لینوکس (با محدودیت) را پشتیبانی می‌کند.


روش فرمت فلش
USB به فرمت exFAT

در ویندوز، بر روی درایو فلش خود راست کلیک کرده و بر روی FORMAT کلیک کنید. در نظر داشته باشید که با این کار، همه‌ی فایل‌های درون فلش شما پاک خواهد گردید. مطمئن شوید که از فایل‌ها بکاپ گرفته باشید.

در مکینتاش، به قسمت DISK UTILITY رفته، گزینه‌ی USB را پیدا کنید و در زیر‌شاخه‌ی آن گزینه‌ی ERASE را کلیک کنید و سپس گزینه‌ی exFAT را انتخاب کنید.

حال شما فلش USB خود را به فرمت exFAT تغییر داده‌اید، این نوع از فرمت، هر دو سیستم عامل ویندوز و مکینتاش را پشتیبانی می کند. همچنین قابلیت نوشتن و خواندن بدون داشتن محدودیت حجمی را خواهید داشت.

منبع

نظرات خوانندگان