کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

اسکرین‌شات به سادگی آب خوردن

نقد و بررسی نرم‌افزار Snagit 12: ابزار فوق‌العاده برای ثبت تصاویر در محیط ویندوز

ما در دورانی زندگی می‌کنیم که ارتباطات بصری در همه جا حضور دارند، پس به همین دلیل می‌توان گفت نمایش دادن منظور، بهتر از توضیح دادن آن است. Snagit از دسته برنامه‌هایی است که در کمک به این امر سابقه طولانی داشته و نسخه جدیدتر آن، یعنی 12Snagit هم از این قاعده مستثنی نیست. حتی این نسخه استانداردهای قبلی را هم کمی ارتقاء است.

Snagit 12 کاربردهای اصلی و پایه‌ای ثبت تصاویر را ارائه می‌کند که می‌توانند شامل موارد بسیاری باشد: باSnagit 12 قادر خواهید بود کل صفحه را انتخاب کنید، یا قسمتی مستطیل شکل از آن را جدا کنید. همچنین می‌توانید از یک پنجره فعال تصویر بگیرید و نظایر این‌ها. می‌توانید کل یک صفحه اینترنتی را ثبت کنید (حتی اگر اسکرول بخواهد)، بر خلاف سایر برنامه‌های ساده که تنها قسمت قابل مشاهده را تصویر می‌گیرند. پس از گرفتن تصویر از محدوده مورد نظر، Snagit 12 ابزار تدوین تصویر قدرتمندی را بکار می‌برد که به شما اجازه می‌دهد طیف وسیعی از فیلترها و افکت‌های ریز و درشت را بر روی تصویر خود اعمال کنید. با این ابزار تدوین می‌توانید تصویر را ببرید، متن اضافه کنید، و یا حتی علایم و نشانه‌های جداگانه بر رویش قرار دهید. گستره امکانات تدوین در این ابزار تدوین‌گر بسیار بالاست، و سادگی کارکردن با آن، حتی برای کسانی که دانش تدوین بالایی ندارند هم قابل دسترس است.

خروجی تصویر ثبت شده به تمامی فرمت‌های متداول و شناخته شده موجود است (PNG GIF, JPG, TIFF و غیره). علاوه بر این، خروجی را می‌توان به یک یا چند مقصد ارسال نمود، از فایل متنی گرفته تا فضای ذخیره ابری، سایت‌های اجتماعی و بلاگ‌های شخصی.

در کنار قابلیت‌های استاندارد ثبت تصویر، Snagit از امکان ضبط ویدئو نیز پشتیبانی می‌کند. این قابلیت در نسخه 11 این نرم‌افزار اضافه شده بود و Snagit 12 تمامی جنبه‌های آن را ارتقا داده است. در اینجا می‌توانید تدوین‌های ساده بر روی ویدئوی ضبط شده‌تان انجام دهید. بخش‌هایی از چند ویدئو را پس از ضبط جدا کنید. پس از جمع‌آوری کلکسیونی از این موارد می‌توانید تصمیم بگیرید که‌ آیا آنها را را در قالب یک ویدئو می‌خواهید یا یک تصویر ثابت. در همین مورد آخری هم می‌توانید تمامی ابزار‌آلات تدوینی را به کار برده و قسمت‌های مختلف از تصویر و ویدئوها را بزرگ یا کوچک کنید.

واسط کاربری محیط تدوین‌گر به نسبت نسخه‌های پیشین کمی تاریک‌تر شده تا بهتر بتوانید بر روی پروژه در حال کار تمرکز نمایید. قابلیت بایگانی و دسته‌بندی کردن تصاویر متعدد هم یکی دیگر از ویژگی‌های عالی قابل ذکر برنامه است که در هنگام کار بر روی مجموعه وسیعی از تصاویر ثبت شده بیشتر خود را نشان می‌دهد. قابلیت تگ کردن تصاویر و اضافه کردن برچسب بر روی آنها، برای کسانی که چندین و چند پوشه پر از تصویر دارند بسیار کارآمد و مفید است.

برنامه Snagit 12 بسیار خوش‌ساخت و کم عیب و نقص است، به همین خاطر اشاره کردن به مشکلات و ایراداتش تا حدودی مشکل است. بعضی از راهنمایی‌های خودکار کار با برنامه، نا‌به‌جا نمایش داده می‌شوند و بعد از مدتی آزار دهنده می‌شوند. اما خوشبختانه خیلی سریع از معرض دید محو میشوند و مشکل آنچنانی تولید نمی‌کنند. بسیاری از ویژگی‌های برنامه را می‌توانید بسته به استفاده‌تان شخصی‌سازی کنید: می‌توانید با کلید میانبر دلخواه‌تان عمل ضبط تصاویر و ویدئو‌ها را انجام دهید، آیکون مخصوص نوار وظیفه داشته باشید و خیلی امکانات دیگر نظیر این ها.


منبع

دانلود Snagit با کرک از گردو

نظرات خوانندگان