کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

استفاده از گوگل برای یافتن گوشی اندرویدی گمشده

با تقریب بسیار خوبی همه ما گوشی‌های هوشمند خود را حتی برای یک بار هم که شده گم کرده‌ایم، گاهی داخل خانه، گاهی داخل ماشین و گاهی هم در محیط‌های عمومی بیرون مثل رستوران، گیم‌نت، تاکسی و امثال این‌ها. در این مطلب سعی داریم تا نحوه استفاده از گوگل برای یافتن گوشی‌ هوشمند اندرویدی را به شما آموزش دهیم تا شاید در بسیاری از موارد وقت شما را ذخیره کند.

یک ویژگی جدید گوگل به کاربران اجازه می‌دهد تا در صورت داشتن یک سری ضوابط و معیارهای پیشین با استفاده از رایانه دسکتاپ شخصی خودشان محل گوشی یا تبلت اندرویدی خود را شناسایی کنند. این ویژگی جدید این گونه عمل می‌کند:

در ابتدا شما باید مطمئن شوید که در رایانه شخصی خود دقیقا وارد همان حسابی می‌شوید که گوشی هوشمندتان به آن متصل است. علاوه بر این داشتن آخرین نسخه اپلیکیشن Google App بر روی گوشی هوشمند مفقود نیز الزامی ست.

در صورتی که مورد اول رعایت شده است باید در رایانه شخصی خود عبارت "find my phone" را گوگل کنید. در پاسخ به این جست‌وجو گوگل یک نقشه مشتمل بر محل‌های قبلی دستگاه اندرویدی‌تان را به شما نشان خواهد داد. چند لحظه بیشتر به این پروسه مهلت دهید تا فاصله دقیق دستگاه مورد نظرتان از محل فعلی رایانه شخصی خود را بیابید. برای مثال در آزمایش ما طبق اطلاعات گوگل گوشی مفقود شده در فاصله 14 متری از رایانه قرار داشت که کاملا هم درست بود.

اما اگر گوشی شما در خانه خودتان گم شده باشد چه؟ متاسفانه گوگل نمی‌تواند به شما بگوید که گوشی‌تان در کدام اتاق است اما می‌تواند زنگ آن را برای شما به صدا درآورد بلکه از این طریق بتوانید محل دقیق آن را پیدا کنید. برای این کار کافی‌ست بر روی نقشه روی لینک Ring کلیک کنید، پس از کلیک شما گوشی اندرویدی به مدت 5 دقیقه با ماکسمیمم ولوم ممکن زنگ می‌خورد، برای قطع صدا پس از یافتن گوشی کافی‌ست یک بار کلید پاور را فشار دهید.

این سرویس جدید هرچند بسیار کاربردی به نظر می‌رسد ولی اولین سرویس در این زمینه نیست. سابق بر این هم اپلیکیشن Android Device Manager دو قابلیت فعلی سرویس گوگل را به علاوه قابلیت تغییر پسوورد و پاک کردن اطلاعات گوشی از راه دور به کاربران خود ارائه می‌کرد.

شرکت اپل نیز سرویس مشابهی با نام Find My Phone دارد که اختصاصا برای گجت‌هایی با سیستم عامل iOS طراحی و عرضه شده است.

سرویس یا بهتر بگوییم ویژگی جدید گوگل نیز فعلا در ابتدایی‌ترین نقطه راه قرار دارد و مطمئنا پس از این تا جایی که ناقض سیاست‌های حریم‌شخصی گوگل نباشد پیشرفت خواهد کرد.

دانلود اپلیکیشن Android Device Manager از گردو

منبع

نظرات خوانندگان