کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

ترفند Word: استخراج تصاویر به صورت یکجا از هر فایل

چگونه همه‌ی عکس‌های یک فایل آفیس را استخراج کنیم

مایکروسافت آفیس یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای افزایش بهره‌وری در جهان است. نرم‌افزارهای آنلاین مانند iWork شرکت Apple در حال محبوب شدن هستند اما آفیس هنوز هم محبوبیت زیادی در بین کاربران دارد. نرم‌افزار مایکروسافت ورد یکی از نرم‌افزارهای در دسترس است که تقریباً برای تمام کارهای مربوط به اسناد از آن استفاده می‌کنیم، کارهایی مانند نوشتن رزومه، گزارش، تحقیق، داستان کوتاه یا رمان، و تمام چیزهایی که می‌توان در این نرم‌افزار نوشت. با همه‌ی این‌ها احتمالاً این اتفاق برای شما هم افتاده است، گزارش یا مقاله‌ای به دست‌تان رسیده که شامل تعداد زیادی از عکس‌هایی است که می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید، اما برای اینکار مجبورید هر کدام از عکس‌ها را به صورت جداگانه ذخیره کنید. خوشبختانه حقه‌ی کوچکی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تمام عکس‌های موجود در یک فایل مایکروسافت آفیس را در یک حرکت ذخیره کنید و مجبور به ذخیره‌ی جداگانه‌ی هر عکس نباشید. این حقه فقط برای فایل‌هایی با پسوند DOCX, PPTX, XLSX کار خواهد کرد. فایل اصلی‌تان سالم و بی‌تغییر خواهد ماند.

باید این کار را انجام دهید، پسوند فایل آفیس را به ZIP تغییر دهید. صرف‌نظر از اینکه فایل‌تان یک فایل PPTX، XLSX یا DOCX است، فایل خود را تغییر نام دهید طوری که قسمت بعد از «.» در نام فایل به ZIP تغییر کند.

سیستم عامل شما به طور خودکار فایل ZIP را تشخیص خواهد داد. در قدم بعدی روی فایل‌تان راست‌کلیک کنید و محتویاتش را به پوشه‌ای extract کنید و به پوشه‌ای که انتخاب کرده بودید بروید. درون این پوشه، پوشه‌ای دیگر با نام Word (اگر روی یک فایل MS Word را این کار را کرده بودید) یا PPT (اگر روی یک فایل MS PowerPoint این کار را کرده بودید) خواهید دید. در این پوشه به دنبال پوشه‌ای با نام Media بگردید و درون آن هر تصویری که در فایل اصلی استفاده شده است را پیدا خواهید کرد.

وقتی که فایل ZIP را extract کردید می‌توانید پسوند فایل‌تان را دوباره به DOCX یا PPTX تغییر دهید و از آن استفاده کنید. از این حقه برای فایل‌های که انتهای پسوندشان X ندارند نمی‌توانید استفاده کنید، برای مثال این حقه برای فایل‌های DOCX کار خواهد کرد اما برای فایل‌های DOC‌ نه. دلیل این اتفاق این است که فایل‌های DOCX، PPTX، XLSX‌ و غیره از XML استفاده می‌کنند. این حقه هم روی Windows و هم روی OS X کار می‌کند.

منبع

نظرات خوانندگان