کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

امکانات جدید در آفیس ۲۰۱۶

مدتی قبل مایکروسافت از نسخه جدید نرم‌­افزار آفیس خود رونمایی کرد.در صورت تمایل می­توانید نسخه پیش نمایش آن را به طور رایگان از آدرس زیر دریافت کنید:

دنلود نسخه 32 بیتی

دانلود نسخه 64 بیتی

مایکروسافت در این نسخه علاوه بر اصلاح رابط کاربری و کارایی امکانات جدیدی نیز به این مجموعه افزوده است. امروز می­‌خواهیم این امکانات و تغییرات جدید را نسبت به نسخه 2013 به شما معرفی کنیم.


فرایند نصب

متاسفانه مایکروسافت نسخه آفلاین آفیس 2016 را برای دانلود ارائه نکرده است و تنها روش نصب آن توسط برنامه نصب آنلاین آفیس به نام Click-To-Run Installer یا C2R است. بنابراین در زمان نصب به اینترنت نیاز دارید.

برای نصب تنها کافی است برنامه نصب آنلاین را اجرا کنید و منتظر بمانید. تمام عملیات نصب به طور خودکار انجام می‌­شود و نیازی به وارد کردن هیچ داده‌­ای ندارید.


فعال سازی آفیس

پس از اولین اجرا باید برنامه را فعال ­سازی کنید. روی گزینه "Enter a product key instead" کلیک کنید و از کد زیر برای فعال ­سازی نسخه پیش نمایش استفاده کنید:

 NKGG6-WBPCC-HXWMY-6DQGJ-CPQVG


رنگ­‌بندی‌­های جدید در آفیس 2016

مایکروسافت هنگام ارائه نسخه 2013 آفیس نیز نسخه پیش­‌نمایشی برای بازخورد نظرات کاربران ارائه داد. در آن زمان شفافیت Aero Glass از رابط کاربری آفیس حذف شده بود که با بازخورد منفی کاربران رو به رو شد. در نسخه پیش نمایش آفیس 2013 بیشتر فضای برنامه با رنگ سفید پر شده بود. مایکروسافت در نسخه نهایی دو رنگ­بندی خاکستری روشن و تیره (Light Gray, Dark Gray) را نیز به برنامه اضافه کرد ولی کاربران هنوز از فضای سفید زیاد در رابط کاربری ناراضی بودند.

این بار مایکروسافت دو رنگ­‌بندی جدید به این برنامه اضافه کرده و تعداد آن­‌ها را به پنج عدد رسانیده است.

رنگ­‌بندی پیش فرض آفیس 2016 Colorful نام دارد. در این رنگ‌­بندی مشکل فضای سفید برطرف شده و علاوه بر این هر برنامه از آفیس دارای رنگ متفاوتی است. رنگ­بندی Light Gray همانند نسخه قبل است ولی نسخه Dark Gray به Medium Gray تغییر نام داده و رنگ­‌بندی Dark Gray جدیدی به رنگ‌بندی‌­ها اضافه شده که بر خلاف قبل واقعا تیره است. رنگ سفید همچنان قابل انتخاب است ولی دیگر رنگ پیش فرض نیست. برای تغییر رنگ­‌بندی برنامه می توانید به آدرس File -> Account -> Office Theme مراجعه کنید. پس از انتخاب هر رنگ­‌بندی بدون نیاز به تایید تغییرات اعمال خواهند شد.


حذف حروف بزرگ در عنوان تب­‌ها

یکی از موارد مورد انتقاد دیگر آفیس 2013 بزرگ بودن عناوین تب‌­های بالای صفحه بود. در آفیس 2016 این اشکال برطرف شده و عناوین نوار بالای صفحه به صورت عادی نمایش داده می‌­شوند.


دستیار جستجو در آفیس 2016

شاید یکی از اولین تغییراتی که در نسخه جدید آفیس خواهید دید کادر جستجویی است که در گوشه بالا سمت راست برنامه اضافه شده است. با نوشتن هردرخواستی در این کادر لیستی از قابلیت­های مربوط با آن نمایش داده می­شود.


تنظیمات به روز رسانی

بر خلاف نسخه 2013در این نسخه از آفیس می توانید به روز رسانی خودکار را غیر فعال کنید و تاریخچه به روز رسانی‌های گذشته را ببینید. برای این منظور به بخش File -> Account بروید تا گزینه Office Updates را مشاهده کنید.


حذف برخی از تنظیمات حریم خصوصی

در این نسخه تعدادی از تنظیمات حریم خصوصی از قسمت Trust Center حذف شده است. این تنظیمات در آدرس زیر قابل دسترسی هستند:

File -> Options -> Trust Center -> Trust Center Settings

تصویری از تنظیمات آفیس 2013:

و تصویر همان صفحه در آفیس 2016:

همانطور که مشاهده می‌کنید پنج مورد از تنظیمات در نسخه جدید حذف شده است.

راهنمایی در مورد حریم خصوصی

همانطور که دیدید مایکروسافت مواردی را از تنظیمات حریم خصوصی حذف کرده است ولی در عوض امکان جدیدی برای راهنمایی کاربران در مورد حریم خصوصی در نوار Message Bar به این نسخه از آفیس اضافه کرده. در تصویر زیر می‌توانید گزینه "Show Policy Tip in the Message Bar. Turning this off will disable all Policy Tips unless your organization requires it" را مشاهده نمایید.

منبع

نظرات خوانندگان

سید میلاد حسینی
۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۶:۳۳:۲۹
ممنون ازتون