کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

10 بازی برتر Kickstarter

بد نیست اول بگوییم کیک استارتر چیست؟ وب سایتی است برای کمک به پروژه‌های خلاق در زندگی بشر است که از استارت‌آپ‌هایی با ایده‌های نوین و خلاقانه استقبال می‌کند. شیوه این کمک بدین صورت است که ایده در سایت عرضه می‌شود و بعد بازدیدکنندگانی از سایت که به آن ایده علاقمند هستند، روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند تا ساخته و تهیه شود.

تا به حال ساخت تعدادی از بازی‌هایی که ما و شما خیلی دوستشان داریم، از همین طریق امکان‌پذیر شده‌اند.

چند سال قبل کیک‌استارتر به مدد شبکه‌های اجتماعی و معرفی شدن آن بین عموم،عرصه‌ی شکوفایی تهیه و تولید بازی‌های جدید خلاقانه یا دنباله‌هایی بر بازی‌های قدیمی و خاطره انگیز شد. به خاطر Kickstarter است که تعدادی بازی شگفت‌انگیز مانند "Star Citizen" و "Pillars of Eternity"با سرمایه میلیون دلاری در حال افزایش می‌بینیم. با تشکر از جوامع گیمر سرمایه‌گذار، هنوز تعدادی از پروژه‌های Kickstarter پول‌های بیشتر ازآنچه در هدفشان آمده بوده را جذب می‌کنند. با این‌حال بازی‌هایی هم بوده‌اند که سرمایه‌هایی بیش از هدف خود جذب کرده‌اند اما به دلایلی همچون ناکافی بودن سرمایه نهایی و یا دلایل دیگر لغو شده‌اند.

Clang، یک پروژه به سرپرستی Neal Stephenson نویسنده داستان‌های علمی تخیلی بود که دو سال پس از موفقیت‌های Kickstarter به دلایل مالی لغو شد. Double Fine که دو کمپین موفقیت‌آمیز در Kickstarter داشت هم به مشکلات مالی برخورد. در دو سال گذشته چند پروژه کنار گذاشته‌شده‌اند و یا به اندازه‌ی بلندپروازی‌های توسعه‌دهندگان موفق نبوده‌اند.

با توجه به بندهای بالا، تصمیم گرفتیم 10 پروژه بازی Kickstarter بدون ترتیب بندی خاصی با نظر به اینکه تاکنون بهترین بوده‌اند و به‌طور کامل تمام‌شده‌اند و دسترسی کامل به آن‌ها وجود دارد را معرفی کنیم.


FTL: Faster Than Light
یکی دیگر از بازی‌های که به سفینه‌ای در فضا فرمان می‌دهید و باید کهکشان نجات دهید. سفر از کهکشانی به کهکشان دیگر و از بخشی به بخش دیگر شما را با چالش‌ها و تصمیم‌گیری‌های سخت روبرو می‌کند، مبارزه، تغییرات انرژی، انتخاب راه جابجایی و اینکه چگونه سفینه را تجهیز کنید و حتی باید خدمه را هم انتخاب و تکمیل کنید. این بازی بسیار سرگرم‌کننده و چالش‌برانگیز بوده و چندین بار شکست می‌خورید تا درنهایت ماموریت را تکمیل کنید.


Don’t Starve
: یک بازی اکشن برای زنده ماندن با عناصر Don’t Starve و المان‌های شبه تیم برتونی (چهرهایی مانند فیلم‌ها و پویانمایی‌های تیم برتون) که بازی عجیب، وحشتناک و چالش‌برانگیز ایجاد کرده است. بازی مواد زیادی برای زنده ماندن تا زمانی که احتمالاً می‌توانید زنده بمانید دارد (که در ابتدا طولانی نخواهد بود). موسیقی متن بسیار عالی در بازی فضای ترسناکی ایجاد می‌کند. این بازی جزو بازی‌هایی که حتماً باید بازی کنید قرار دارد.


Shovel Knight
: یک بازی بسیار سرگرم‌کننده دو بعدی اسکرولی است، این بازی به شما احساس نوستالژی گیم پلی‌های قدیمی و 8 بیتی خواهد داد. یک داستان خوب حول شخصیت داستانی eponymous که همراه با Shield Knight در برج سرنوشت به ماجراجویی می‌پردازند. تعداد زیادی کار برای انجام دادن و یافتن دارید.


Shadowrun Returns
: بازی علمی تخیلی در سبک RPG. پادآرمانشهری بر اساس سایبرپانک ترکیبی با موجودات عجیب و جادویی مثل روسای اژدها، سامورایی خیابانی و زامبی‌های سایبری که به‌صورت جالبی ترکیب می‌شوند. اعتراف می‌کنیم ما به رییس اژدها علاقه‌مند شدیم!


Wasteland 2
: اولین انتشار رسمی از سال 1988 به بعد Wasteland است بر اساس RPG با تم آخرالزمانی و با جدول زمانی متناوب و متغیر که در آن‌ جنگ هسته‌ای بین آمریکا و شوروی درگرفته است. سال 2102 و 15 سال پس‌ از این جنگ اولین اتفاقات بازی رخ می‌دهد و بازیکن کنترل رنجرهای بیابانی در دست دارد. اگر از زمره علاقه‌مندان Fallout هستید حتماً Wasteland 2 را امتحان کنید.


Defense Grid 2
: یک بازی دفاع از برج و ادامه Defense Grid که در سال 2008 منتشر شده بود. Defense Grid 2 خصوصیاتی همچون کمپین‌های تک‌نفره و آنلاین PvP چندنفره و چند بازیکنی دارد. این بازی ممکن است در مجموعه بازی‌های دفاع از برج چیز جدیدی نباشد اما سبک بسیار خوب به همراه طراحی بسیار عالی دارد. در این بازی بازیکنان با موج‌هایی از دشمنان می‌جنگند که تلاش ‌می‌کنند با گوی قدرت ارزشمند فرار کنند.


The Banner Saga
: تصاویر و گرافیک بازی بلافاصله شما را به یاد «زیبای خفته» والت دیزنی می‌اندازد. در این بازی RPG مسئول یک کاروان هستید که باید آن را به سلامت از میان سرزمین‌هایی خشن به سلامت بگذرانید. مکالمات و مبارزات هر دو در نتیجه و روند بازی موثر هستند. اگر جلوه‌های هنری یا واکینگ‌ها را دوست دارید، این بازی را امتحان کنید.


Kentucky Route Zero
: بازی ماجراجویی در سبک اشاره و کلیک در مورد بزرگراه‌های مخفی در کنتاکی آمریکاست. شما نقش یک پیک عتیقه‌جات را دارید که باید راه خود را در میان این مسیر‌ها بیابد و محموله را تحویل دهد. سبک هنری بازی منحصر به فرد است و بیش از پازل‌ها و معماها، روی شخصیت‌پردازی تمرکز دارد. در حال حاضر 3 اپیزود از بازی منتشر شده و دو اپیزود دیگر هم در سال 15 عرضه خواهند شد.


Divinity: Original Sin
: یک بازی ایزومتریک RPG با ویژگی‌های مبارزات فانتزی است و ادامه Divine Divinity های سال دهه 90 میلادی است، جهانی زیبا، داستانی خوب و مبارزاتی بزرگ در این بازی انتظار شما را می‌کشند. این بازی را می‌توانید تک‌نفره یا با یک دوست در نقش جنگجوی و یا قهرمان بازی کنید.


Chivalry
: مبارزه در یک جنگ قرون ‌وسطایی با سبک اول شخص و یک سیستم مبارزه خوب که با سلاح‌های قرون ‌وسطایی خود به بازیکن امکان کشتار خشن دشمنان را می‌دهد. پروژه این بازی یکی از موفقیت‌های اولیه کیک استارتر بوده است اما هنوز هم خیلی جذاب است. اگر به دنبال یک بازی سرگرم‌کننده با محیط قرون‌وسطایی، مبارزه تک‌به‌تک و جنگی بزرگ هستید این بازی پیشنهادمان به شماست!


منبع

نظرات خوانندگان