کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

رفع مشکل کند شدن مرورگر Chrome

اگر شما هم از آن دسته از کاربرانی هستید که اخیرا با مشکل کندی مرورگر کروم و همچنین تفکیک نامتوازن رنگ‌ها و تصاویر در این مرورگر مواجه شده‌اید این مطلب را تا انتها بخوانید.

من کاربر یکی از اولترابوک‌های سری 9 سامسونگ با ویندوز 8.1 هستم، تقریبا پس از 18 ماه از خرید این لپ‌تاپ متوجه کندی مرورگر کروم خود شدم و خب بر طبق عادت انگشت اتهام را به سمت ویندوز گرفتم چرا که سابق بر این هر بار با مشکل افت سرعت در بخشی از ویندوز مواجه می‌شدم با نصب دوباره آن در حالت تعمیر (repair) مشکل مرتفع می‌شد. اما در این مورد خاص چنین اتفاقی نیفتاد و حتی پس از انجام ایده مذکور نیز کروم همچنان مشکلات قبل را داشت. تب‌های جدید برای لود شدن تاخیر چند ثانیه‌ای داشتند، لود کردن خود صفحات با تاخیر قابل توجهی روبه‌رو شده بود و علاوه بر این‌ها در برخی موارد تفکیک رنگ‌های تصاویر داخل مرورگر نیز به هم خورده بود.

لازم به ذکر نیست که به تمام روش‌های معمول ممکن از جمله پاک کردن تاریخچه مرورگر، پاک کردن کش و یا حذف اکستنشن‌ها را نیز انجام دادم ولی نتیجه‌ای حاصل نشد. پس از تمام این‌ها وقتی فایرفاکس را باز کردم متوجه شدم که تفاوت سرعت بین این دو مرورگر زمین تا آسمان است و مطمئن شدم که مشکل نه از سخت‌افزار سیستم و نه از سیستم‌عامل آن است.

راه حل مشکل من بسیار ساده و در عین حال بسیار کاربردی به نظر می‌رسد، راه حلی که شاید در برخی موارد برای برخی کاربران پاسخگو نباشد اما امتحان آن خالی از ضرر است.

مرورگر را باز کرده و به قسمت Settings بروید.

صفحه را اسکرول کنید و با کلیک بر روی advanced setting به قسمت System بروید.

در این قسمت تیک گزینه use hardware acceleration when available را برداشته و سپس مرورگر را ریستارت کنید.

در پایان بار دیگر لازم به ذکر است که شاید این روش به طور کامل راهگشای مشکل شما نباشد ولی تاثیر قابل توجهی در سرعت عملکرد مرورگر خواهد داشت.


منبع

نظرات خوانندگان

کاوه باران
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ۲۱:۱۷:۲۱
سپاس ایا کروم هم ما نند مو زیلا می شه تو ستینگش کا ری کرد تا تا ر یخچه رو ثبت نکنه با سپاس
ادمین سایت
۱۷ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۲۱:۵۵
خیر. فقط می‌توانید از ویژگی مرور امن Incognito استفاده کنید، این ویژگی یک پنجره دیگر کروم باز می‌کند و می‌توانید در آن وبگردی کنید.