کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

رمزگشایی فایل‌های PDF


موقعیتی را در نظر بگیرید که یک فایل پی‌دی‌اف کدگذاری شده برای شما ایمیل شده است، شما به محتویات داخل فایل نیاز فوری دارید و فرد مقابل تصمیم دارد رمز فایل را در زمان دیگری و با استفاده از ابزارهای دیگر در اختیارتان قرار دهد. تنها راه پیش رو رمزگشایی فایل پی‌دی‌اف است. البته این کار به معنی هک کردن فایل و طی کردن یک پروسه پیچیده نیست بلکه همانطور که در ادامه خواهید خواند یک سری اعمال ساده به کمک نرم‌افزارهای ثالث فایل را برای شما رمزگشایی خواهد کرد.

ساده‌ترین مسیر ممکن برای رمزگشایی یک فایل پی‌دی‌اف استفاده از پی‌دی‌اف پرینتر مجازی‌ست. پی‌دی‌اف پرینتر مجازی برنامه‌ایست که ویندوز آن را به حکم یک پرینتر حقیقی شناسایی می‌کند اما این برنامه به جای پرینت گرفتن، فایل پی‌دی‌اف می‌سازد. اگر پرینتر دارید همین حالا درایورهای مربوط به آن را چک کنید، ممکن است چنین برنامه‌ای به طور پیش‌فرض همراه با درایورهای پرینتر نصب شده باشد. در غیر این صورت پیشنهاد ما به شما برنامه BullZip PDF Printer می‌باشد. به یاد داشته باشید که به هنگام نصب برنامه مذکور سه برنامه دیگر نیز باید نصب شوند، پس از نصب آن‌ها خودداری نکنید چرا که این برنامه‌ها به اجرای برنامه اصلی کمک می‌کنند.

شما همچنین به یک پی‌دی‌اف ریدر (به جز ادوب) نیز احتیاج خواهید داشت که در این مورد نیز پیشنهاد ما نرم‌افزار Foxit Reader می‌باشد.

Foxit Reader را اجرا کرده و فایل پی‌دی‌اف مورد نظر خود را با آن بازیابی کنید. حالا کلیدهای Ctrl و P را همزمان فشار دهید تا از فایل کدگذاری شده یک پرینت توسط پی‌دی‌اف پرینتر مجازی‌تان گرفته شود. به همین سادگی شما موفق خواهید شد یک کپی دقیق از اطلاعات پی‌دی‌اف کدگذاری شده را در قالب یک پی‌دی‌اف آزاد داشته باشید.

 

منبع

نظرات خوانندگان

mahdi fallah
۱۰ فروردین ۱۳۹۴ ۱۷:۰۳:۱۵
ممنون