کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

غیر فعال کردن صفحه آغازین آفیس و شروع با سند خالی

چگونه صفحه شروع آفیس ۲۰۱۳ را غیر فعال و همیشه با یک صفحه خالی شروع کنید


مایکروسافت آفیس ۲۰۱۳ بدون تردید تر و تمیزترین چهره‌ای است که این مجموعه اداری تا به حال به خود دیده است. و این نتیجه سال‌ها تجربه و بهبود مداوم است. با این وجود شخصا خیلی صفحه شروع آفیس ۲۰۱۳ را که به نوعی اجرای برنامه اصلی را به تاخیر می‌اندازد، دوست ندارم. من تقریبا زیاد از برنامه ورد استفاده می‌کنم و طبق عادت همیشه از تسک‌بار اجرا کرده و بلافاصله شروع به تایپ و یا گاها کپی کردن متن می‌کنم. صفحه شروع برای من غالبا یک مرحله اضافی و غیر ضروری و حتی گاهی آزاردهنده است. خبر خوب برای کسانی که با من هم نظرند این است که این مشکل یک راه حل خیلی ساده دارد و آن هم غیرفعال کردن صفحه شروع است. این گزینه‌ای است که می‌توان در هر یک از اپلیکیشن‌های مجموعه آفیس به صور جداگانه آن را فعال یا غیرفعال کرد.

مایکروسافت آفیس را اجرا کرده و به مسیر File>Options>General بروید.

به پایین صفحه رفته و در زیر Startup options، گزینه Show the Start screen when application starts را غیرفعال کنید. این گزینه به صفحه‌ای شامل ده‌ها انتخاب مختلف اشاره دارد که وقتی اپلیکیشن آفیس مربوطه را باز می‌کنید، نمایش داده می‌شوند، و اگر آن را غیر فعال کنید، به طور پیش فرض پس از اجرای برنامه یک صفحه خالی خواهید داشت.

هر زمان که خواستید صفحه شروع دوباره ظاهر شود، به همین مسیر رفته و این گزینه را بار دیگر فعال کنید. امکان انتخاب اینکه چه نوع صفحه‌ای به طور پیش فرض باز شود وجود ندارد، اما این کار شما را از زحمت انجام مراحل اضافه برای باز کردن رایج‌ترین نوع صفحه ورد یا پاورپوینت و یا اکسل بی نیاز می‌کند.

صفحه شروع برای شناساندن قالب‌های نسبتا مفید اما ناشناخته آفیس و دسترسی راحت‌تر به آنها ایجاد شده، اما می‌تواند دست و پا گیر باشد، چون معمولا شما به دنبال یک صفحه خالی هستید تا قالب‌های پاورپوینت خاصی را در آن بارگزاری کنید، یا از همان قالب پیش‌فرض ساده استفاده کنید نه اینکه به یک تنظیم آماده دیگر غیر از آن نیاز داشته باشید.

منبع

نظرات خوانندگان

alireza zarkashian
۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۵:۲۱:۱۷
ممنون عالي بود
ادمین سایت
۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۱۴:۰۶
جناب زرخشیان، خوشحالیم که این مطلب مورد استفاده شما قرار گرفته است.