کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

گوشی‌های عرضه شده در سال 2015 با طولانی‌ترین زمان شارژ

کمی پیش‌تر، در تاریخ 15 سپتامبر، کوالکام از Quick Charge 3.0 رونمایی کرد، استانداردی جدید از این کمپانی که به چیپ‌های جدید قابلیت شارژ بسیار سریعی می‌دهد. این استاندارد جدید قول شارژ 80 درصدی در زمانی کمی بیشتر از نیم ساعت را داده است که البته در تئوری بسیار خوب به نظر می‌رسد. امیدواریم تولیدکنندگانی که در آینده از چیپ‌های کوالکام استفاده می‌کنند حداکثر استفاده را از این قابلیت داشته باشند.

مطمئناً هیچ کس از این اتفاق لذت نمی‌برد که کنار دیوار منتظر بایستد تا گوشی‌اش به مقدار مناسبی از شارژ برسد تا بتواند گوشی خود را بردارد و بقیه کارهایش را انجام بدهد. با همه این‌ها دستگاه‌هایی وجود دارند که بسیار سریع شارژ می‌شوند و شما را زیاد معطل نمی‌کنند.

در حال حاضر نیز دستگاه‌هایی در سال 2015 تولید شده‌اند که زمان شارژ بسیار سریع و مناسبی دارد و البته دستگاه‌هایی نیز هستند که در این زمینه عقب مانده‌اند. با این که این دستگاه‌ها در مدت تقریباً مناسبی شارژ می‌شوند اما باز هم طولانی بودن زمان شارژشان به چشم می‌آید. در این مقاله لیستی از این دستگاه‌ها را آورده‌ایم که گرچه بسیار محبوب‌اند اما به بحث شارژ که می‌رسیم زمان بیشتری از شما می‌گیرند. زمان شارژ این دستگاه‌ها با شارژر همراه‌شان آزمایش شده است. همچنین لازم است بدانید که پرسرعت‌ترین این گوشی‌ها در زمان 150 دقیقه (2 ساعت و 30 دقیقه) شارژ شده است.


OnePlus 2

هیچ قابلیتی برای شارژ سریع روی این گوشی وجود ندارد و مدت زمان 2 ساعت و 30 دقیقه برای شارژ کردن باتری 3300 میلی‌آمپری این گوشی به هیچ وجه ما را شگفت‌زده نکرد. این مدت شارژ بسیار طولانی در صورت عمر باتری مناسب کمی قابل تحمل می‌شد اما متاسفانه در آزمایش عمر باتری، این گوشی فقط 6 ساعت و 38 دقیقه توانست روشن بماند. که البته وقتی این عملکرد را با نسخه قبلی این خانواده یا گوشی‌های دیگر مقایسه می‌کنید متوجه می‌شوید که این گوشی از این نظر اصلاً‌ خوب عمل نمی‌کند.


Meizu MX5

غیر ممکن است که به زمان شارژ این گوشی نگاه کنید و بگویید که MX5 سریع شارژ می‌شود. برای دیدن عبارت 100% کنار باتری این گوشی باید 160 دقیقه (2 ساعت و 40 دقیقه) منتظر بمانید. با این حال زمانی که این باتری 3150 میلی‌آمپری را شارژ کردید می‌توانید برای مدت 7 ساعت و 5 دقیقه بدون نیاز به شارژ مجدد از این گوشی استفاده کنید که زمان مناسبی است.


Apple iPhone 6s Plus

آیفون 6 اس عمر باتری بسیار خوبی دارد، می‌توانید بعد از شارژ این گوشی به مدت 9 ساعت و 11 دقیقه بدون نیاز به شارژ مجدد از آن استفاده کنید اما این طول عمر زیاد باتری جنبه منفی دیگری نیز دارد. برای شارژ کامل باتری 2750 میلی‌آمپری این گوشی باید 165 دقیقه منتطر بمانید.


HTC One M9+

این گوشی نسخه قوی‌تری از گوشی One M9 معمولی است، اما متاسفانه موفق نشده است که قابلیت شارژ سریع نسخه قبلی خانواده خود را به ارث ببرد. برای شارژ باتری 2840 میلی‌آمپری این گوشی به 3 ساعت و 6 دقیقه (186 دقیقه) زمان نیاز دارید و بعد از شارژ کامل این گوشی فقط 6 ساعت و 21 دقیقه بدون نیاز به شارژ‌ مجدد می‌توانید از این گوشی استفاده کنید.


Sony Xperia Z3+

شارژ این گوشی با پردازنده Snapdragon 810 آن 189 دقیقه طول می‌کشد. با این حال بر خلاف نتایج بسیار خوب گوشی‌های سابق سونی، در آزمایش‌های ما این گوشی فقط 7 ساعت و 15 دقیقه بدون نیاز به شارژ مجدد دوام می‌آورد. حداقل چیزی که می‌توان گفت این است که این نتیجه کمی ناامیدکننده است.


Microsoft Lumia 640 XL

یک باتری 3000 میلی‌آمپری در پشت این دستگاه قرار گرفته است که تقریباً به مدت 7 ساعت و 2 دقیقه بدون نیاز به شارژ مجدد می‌تواند کار کند. که البته برای گوشی تازه‌کاری مانند Lumia 640 زیاد هم بد نیست. اما وقتی که شارژ این گوشی به طول کامل تمام شود، Lumia 640 و شارژرش باید به مدت 210 دقیقه با دیوار اتاقتان زمان بگذرانند.


(Motorola Moto G (2015

نسخه extended فیلم ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه (2003) را دیده‌اید؟ مدت زمان این فیلم برگرفته شده از آخرین کتاب آقای تالکین در مورد سرزمین میانی، دقیقاً‌ 251 دقیقه (4 ساعت و 11 دقیقه) است. حال اگر باتری گوشی Moto G شما کاملاً خالی شده باشد و همزمان با شروع این فیلم گوشی خود را به شارژر متصل کنید، این گوشی تقریباً همزمان با نمایش لیست بازیگران در انتهای این فیلم به صورت کامل شارژ خواهد شد. متاسفانه این یک اغراق نیست، در صورتی که باتری این گوشی به صورت کامل خالی شود زمان بسیار زیادی، شاید تا ابد، طول می‌کشد که دوباره به حالت شارژ کامل بازگردد.

منبع

نظرات خوانندگان