کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

Windows 10 توانسته Windows 7 را شکست دهد

بسیاری ادعا می‌کردند که ویندوز ۱۰ بهبود یافته‌ی ویندوز ۸ است و به همین دلیل مایکروسافت منوی استارت و دیگر قابلیت‌ها را به ویندوز ۱۰ برگردانده است. اما رقیب شماره یک این محصول در واقع ویندوز ۷ است.

در حال حاضر ویندوز ۷ سیستم عامل اصلی و موفق دسکتاپ‌هاست، پس وقتی قرار به مقایسه باشد همه ویندوز ۱۰ را با ویندوز ۷ مقایسه می‌کنند.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که ویندوز ۱۰ توانسته است حداقل در دو ماهه‌ی اول عرضه‌اش عملکرد بهتری نسبت به ویندوز ۷ داشته باشد. ویندوز ۱۰ قابل قیاس با ویندوز ۸ نیست و توانسته است چند ماه پس از عرضه در بازار عملکرد بسیار خوبی داشته باشد.

برای درک بهتر این موضوع باید بگوییم که ویندوز ۱۰ بعد از ۲ ماه عرضه، سهمی ۶.۶ درصدی از بازار داشت و این مقدار برای ویندوز ۷، ۵.۸ درصد و برای ویندوز ۸ تقریبا ۱.۷ درصد بوده است.


رشد سریع ویندوز ۷

همان طور که دیدید در مرحله‌ی وارد شدن به بازار فروش، ویندوز ۷ خیلی آرام‌تر عمل کرده است، خیلی چیزها پس از آن پیشرفت و بهبود پیدا کرد و سهم بازار این سیستم عامل در هر ماه افزایش پیدا کرد.

در حال حاضر ویندوز ۷ نزدیک به ۵۰ درصد از کامپیوترهای جهان را در اختیار دارد که رقمی تاثیرگذار برای محصولی است که از سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه شده است و اولویت ویندوز ۱۰ این است که همین کار را در زمان کوتا‌ه‌تری انجام دهد.

یکی از دلایلی که مایکروسافت ارتقا به ویندوز ۱۰ را برای کاربران ویندوزهای ۷ و ۸.۱ رایگان کرده است، همین هدف بوده است. فقط زمان می‌تواند مشخص کند که سیستم عامل جدید می‌تواند از رقبای خود پیشی بگیرد یا خیر.

منبع

نظرات خوانندگان

ali fahmideh
۲۶ آبان ۱۳۹۴ ۲۱:۰۶:۳۳
فوق العاده است فقط با dvd های IDE مشکل داره
اسماعیل محمودی
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۲۱:۰۲:۵۰
عمرا ویندوز 10 به پای ویندوز 7 برسه ویندوز 10 پر از باگ،فشارهای متعدد به سخت افزار و همینطور پیچیده تو ویندوز 7 چنین مواردی یافت نمی شود
Ali Asadollah
۱ امرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۴۲:۳۹
با سلام منم با جناب آقای اسماعیل محمودی هم عقیدم ... البته از بخت بد مایکروسافت داره یکسری بازی های PC رو انحصاراً برای ویندوز 10 میسازه که این یکی از بدی هایی هستش که بایستی مردم دنیا بهش پی ببرن که اگر یک چیزی انحصاری شد بایستی ازش فاصله گرفت مثل محصولات خودرو در کشور خودمون که انحصاری هستن و قیمتشون هرچقدم تغییر کنه بایستی خرید .... ولی اگر بقیه خیلی فهمی باشن میدونن که این کار متعاقباً باعث زدگی میشه تا جلب توجه ... امیدوارم که ویندوز 7 کم نیاره در این رقابت ... در ویندوز 10 خیلی همه چی پیچیده و پیش پا افتاده شده ... خیلی چیزایی که نیازی بهشون داریم در جلومون قرار گرفته ولی بیشتر چیزایی که نیازمونه نیستش و بایتسی از هزار جا رفت تا بهش رسیدش ولی آخرشم به نتیجه مطلوبمون نمیرسیم درضمن آیکون ها که زیباییه خاصی به ویندوز میدادن خیلی کم شدن و محسوس نیستن و همین از زیباییه میندوز 10 کاسته است !!! امیدوارم حداقل اگر کاری نمیشه کردش لااقل این چیزارو بهبود بدن بهشون !!!