کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

نگاهی نزدیک‌تر به Surface Book جدید مایکروسافت

هنگامی که در سال جاری تبلت Surface 3 مایکروسافت را بررسی می‌کردم، در قسمت نتیجه‌گیری نوشتم که مایکروسافت باید لپ‌تاپ بسازد. باور نمی‌کنم که در حال تایپ این موضوع هستم ولی لپ‌تاپ Surface Book اکنون وجود دارد. شانس این را داشتم که هنگام معرفی دستگاه‌های مربوط به ویندوز 10 مایکروسافت، نگاه نزدیک‌تری به لپ‌تاپ Surface داشته باشم. زیباست.

مایکروسافت انتظار دارد تا Surface Book از حد MacBook Pro فراتر رود و با اینکه هنوز برای گفتن چنین حرفی زود است ولی شروع خوبی برای رسیدن به این هدف داشته است. مانند مدل قبلی آن یعنی Surface Pro 3، مایکروسافت این بار نیز از منیزیم برای ساختن Surface Book استفاده کرده است. این دستگاه هم لپ‌تاپ و هم تبلت است. مثل بیشتر لپ‌تاپ‌ها، این دستگاه نیز دارای لولا می‌باشد. لولای به کار برده شده توسط مایکروسافت شگفت انگیز است. این لولا مانند مار است و جوری تا می‌شود تا به شما امکان تنظیم کردن زاویه‌ی مشاهده‌ی صفحه‌ی نمایش را بدهد. ویژگی متمایز Surface Book این است که همه چیز جز تراشه‌ی گرافیک Nvidia، در داخل نمایشگر قرار گرفته است. بدین معنی که با فشار دادن یک دکمه می‌توانید نمایشگر را جدا کنید.

مایکروسافت ویژگی‌ای طراحی کرده است که در ویندوز به نمایش در می‌آید تا به شما اطلاع دهد چه وقت می‌توانید صفحه‌ی نمایشگر را جدا کنید. این ویژگی به خوبی هم کار می‌کند. وقتی صفحه‌ی نمایشگر را به قسمت پایه وصل می‌کنید، محکم به سر جای خود چفت می‌شود و مانند یک لپ‌تاپ معمولی است. من آن را بلند کردم و باید گفت وزن آن با قسمت پایه سنگین است ولی قسمت تبلت آن به تنهایی به صورت شگفت‌آوری سبک می‌باشد. من تبلت را حدود چند دقیقه با یک دست حمل کردم و مچ دستم اصلاً درد نگرفت. این مورد با توجه به 13.5 اینچی بودن این نمایشگر بسیار حیرت آور است. مایکروسافت توانسته این نمایشگر را تا حد ممکن باریک و سبک بسازد.

ویندوز-لپ‌تاپ‌ها همیشه پدهای لمسی ناجوری داشته‌اند ولی مایکروسافت این بار از این گروه جداست. یک پد لمسی شیشه‌ای وجود دارد که مثل MacBook One خوشایند است. باید این موضوع را آزمایش کرد ولی نشانه‌هایی مبنی بر اینکه پد لمسی Surface Book عالی خواهد بود، وجود دارد. مایکروسافت برای این قسمت همچنین سنسور کف دست مخصوصی را تعبیه کرده است تا هنگام استفاده از کیبورد، از فعالیت دست بردارد. حال که صحبت از کیبورد شد باید اشاره کرد که احساس عجیبی به آدم هنگام کار با آن دست می‌دهد. من برای چند دقیقه با آن تایپ کردم و کلیدها جوری که به آنها عادت داشتم، نبودند. این موضوع بدین خاطر است که مایکروسافت از سخت‌افزار کیبورد مشابه MacBook 12 اینچی استفاده کرده است. وقتی کلیدها را فشار می‌دهید، سخت و محکم بودن آنها را حس می‌کنید و مدتی طول خواهد کشید تا به آنها عادت کنید.

در عین حال که این دستگاه به سبکی تبلت است، با قسمت پایه، مانند یک لپ‌تاپ عظیم دیده می‌شود. لولای جدید به هنگام بسته شدن، یک فاصله‌ی قابل مشاهده در کل Surface Book ایجاد می‌کند و قلم Surface با آهنربا به کنار آن وصل می‌شود. شما حتی می‌توانید در صورت دلخواه صفحه‌ی نمایش را برعکس کنید و آن را به شکل لپ‌تاپ Lenovo Yoga درآورید که کیبورد زیر نمایشگر قرار می‌گیرد. به نظرم بیشتر مردم برای انجام این کار، قسمت تبلت آن را جدا خواهند کرد.

این دستگاه حاصل ایده‌ی لپ‌تاپ و کامپیوتر 2 در 1 مایکروسافت است. به لطف پردازشگر‌های Intel Core i، این دستگاه دارای عملکرد بالایی است و مایکروسافت شانه به شانه‌ی MacBook Pro حرکت می‌کند.

منبع

نظرات خوانندگان

jafar shah
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ۲۳:۳۴:۱۴
فوق العاده است ..............
jafar shah
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ۲۳:۳۵:۱۰
مطلب خیلی خوب و جالب و جدیدی بود ......... ممنون