کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

سرفیس از آی‌پد جلو می‌زند؟

IDC معتقد است که تبلت‎های ویندوز مایکروسافت بالاخره امسال می‎توانند iPad را از پیش رو بردارند

iPad اپل همچنان به سلطنتش بر جنگل تبلت‎ها ادامه می‎دهد. اما رشد تبلت‎های ویندوزی مایکروسافت هم با چنان سرعتی بالا می‎رود که به نظر می‎رسد بتواند شرکت اپل را برای بدست آوردن رتبه‎ی اول به چالش بکشاند.

این پیش‎بینی توسط شرکت تحلیل گیری IDC شکل گرفته. این شرکت مدعی است که فروش سالیانه iPad در سال 2015 به احتمال خیلی زیاد سیر نزولی خواهد داشت، در حالی که انتظار می‎رود فروش تبلت‎های ویندوزی طی 9 ماه آینده فروشی چشمگیر پیدا کند.

در نتیجه، شاید تبلت ویندوز دیگر تازه‎واردِ صنعت تبلت نباشد و بتواند بالاخره نبرد خود را برای به دست آوردن مقام اول با غول‎هایی مانند اپل و اندروید آغاز کند. دو پلتفرمی که به صورت مشخص، پیشروهای بخش تبلت‎ها و گوشی‎های هوشمند هستند.

در مورد ارسال به نقاط مختلف جهان نیز، آمار فروش سال 2014 در مقایسه سه ماهه آخرش با سال قبل از آن کاهش محسوسی داشته است. در عین حال انتظار می‎رود که رشد 2.1 درصدی داشته باشد؛ یعنی چیزی برابر با 234.5 میلیون واحد iPad.


Windows 10 برنده‎ی مسابقه

یکی از دلایلی که ویندوز بیشتر از قبل مورد توجه‎ی خریداران تبلت قرار گرفته، مجموعه‎ی وسیع از اندازه‎های صفحه نمایشی است که از آن در بازار موجود است. چون آن‎طور که معلوم است این روزها مردم دنبال تبلت‎هایی با اندازه‎ی بزرگتر هستند.

تحلیلگر ارشد، Jitesh Ubrani می‎گوید :«هنوز بخشی از بازار می‎خواهد از دستگاهی بزرگتر استفاده کند تا تجربه‎ی استفاده از گوشی را به صفحه نمایش رومیزی نزدیک کند»

علاوه بر این، حضور ویندوز 10 نیز افراد بیشتری را برای خریدن تبلت‎های ویندوزی جلب خواهد کرد. زیرا مایکروسافت در تلاش است که تجربه‎ی استفاده از سیستم‎عامل در تمام دستگاه‎هایش اعم از کامیپوتر شخصی، تبلت و گوشی‎های هوشمند یکسان باشد.

منبع

نظرات خوانندگان