کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

نگاهی اجمالی به سخت افزارهای جدید مایکروسافت

در هفته‌ی گذشته مایکروسافت بزرگ‌ترین محصول سخت افزاری خود را معرفی کرد. برای اولین بار شرکت اپل یک رقیب جدی در زمینه‌ی سخت افزارها پیدا کرد که همین رقابت‌ها باعث می‌شود شرکت‌ها محصولات خوبی را به بازار عرضه کنند.


ویندوز فون‌های جدید

مایکروسافت بالاخره ویندوز فون جدید خود را معرفی کرد، دستگاهی که هر طرفدار محصولات مایکروسافت به آن افتخار خواهد کرد. اما با این حال هیچ قابلیت فوق العاده‌ای در آن وجود ندارد که کاربران را وادار کند از دستگاه‌های اندرویدی یا آیفون به ویندوز فون نقل مکان کنند. با این حال برنامه‌های مشترکی چون فیس بوک و اینستاگرام و مسنجر فیس بوک ارزش امتحان کردن در ویندوز ۱۰ را دارند.

اما چیزی که ویندوز فون عرضه شده را متفاوت از بقیه‌ی محصولات مایکروسافت می‌کند، قابلیت وصل کردن آن به مانیتور و کیبورد و ماوس و تبدیل آن به یک ویندوز کامپیوتری است. این قابلیت جدید ویندوز فون‌های مایکروسافت امکان دسترسی به مرورگرهای وب، مایکروسافت آفیس و هر برنامه‌ای که بخواهید را می‌دهد. برای افراد بسیاری این محصول می‌تواند جایگزینی برای کامپیوترها باشد و افرادی که از کروم بوک و اسمارت فون استفاده می‌کنند، می‌توانند این دو دستگاه را در یک دستگاه استفاده کنند.

باید ببینیم اپل و گوگل هم چنین قابلیتی را به دستگاه‌های خود اضافه می‌کنند یا خیر، اما با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی در آینده‌ای نزدیک مردم اسمارت فون‌های خود را به مانیتور وصل می‌کنند و از آن به عنوان کامپیوتر استفاده خواهند کرد. فعلا که آغاز کننده‌ی این مسیر مایکروسافت بوده است.


سرفیس بوک جدید لپتاپی در قالب تبلت

ایراد بزرگ سرفیس بوک‌ها موقع کار کردن آن‌ّها بر روی پاهای‌تان است، در این هنگام کار کردن با آن‌ّها کمی سخت می‌شود. ولی اگر همانند یک دسکتاپ بر روی میز خود بگذارید، کارایی یک لپ تاپ را خواهد داشت.

حالت تبلتی آن هم خیلی خوش دست نیست، اندازه‌ی آن برای تبلت بودن بزرگ است و خیلی نمی‌توان راحت با آن کار کرد.

پس شاید به این دلایل قسمت جذاب معرفی هفته‌ی پیش، سرفیس پرو باشد.

مایکروسافت سرفیس جدیدی را عرضه کرده است که به راحتی می‌توان از آن به عنوان لپ تاپ بر روی پای خود یا میز خود استفاده کنید و اگر بخواهید از حالت تبلتی آن نیز بهره ببرید، در دست گرفتن آن راحتر خواهد بود.

صفحه‌ی مانیتور این سرفیس از تاچ پدی بهره می‌گیرد که از چندین نوع حرکت تاچ پشتیانی می‌کند. لپ تاپ‌های ویندوزی تاچ پدهای خوبی ندارند. در حال حاضر مک بوک‌ها بهترین تاچ پدها را دارا هستند. از نظر اندازه شاید وقتی آن‌ها را ببندیم، کمی بزرگ به نظر بیاید، ولی مطمئنا این موضوع با گذشت زمان تغییر می‌کند. نکته‌ی مهمی که وجود دارد سخت افزار قوی این دستگاه است که شرکت‌های دیگری همچون اپل و گوگل حتما نسبت به آن‌ها حساس خواهند شد.


در آخر

سرفیس پرو ۴ فضای بیشتری را دارد و حسگر اثر انگشت به کیبورد آن اضافه شده است، چیزی که شاید جالب باشد ولی خسته کننده است. قیمت هولو لنز حدود ۳ هزار دلار است که شاید فقط توسعه دهنده‌های حرفه‌ای توانایی خرید آن را داشته باشند و افرادی که از آن برای تفریح استفاده می‌کنند به حداقل برسد. با آپدیتی که ماکروسافت بند دریافت کرده، قابلیت‌های خوبی به آن افزوده شده است.

منبع

نظرات خوانندگان