کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

ترفند Word: حذف قالب‌بندی متن کپی شده

مدیر کلیپ‌بورد در ویندوز و هر سیستم عامل دیگری، قالب‌بندی متون کپی‌شده مثل Bold بودن، نوع فونت، سایز و... را حفظ می‌کند. حال، وقتی که شما این متن را به نرم‌افزار‌هاییمانند نوار آدرس مرورگر و یا نرم‌افزار نوت‌پد که متن قالب بندی شده را پشتیبانی نمی‌کنند کپی کنید، قالب‌بندی از بین می‌رود. اگر شما این متن را به نرم‌افزاری مانند مایکروسافت Word و یا Compose ایمیل کپی کنید، این قالب‌بندی حفظ خواهد شد و باعث ایجاد مشکل در کل قالب فایل خواهد گردید. اکثر ویرایشگر‌های متون، دارای گزینه‌ی «پاک کردن قالب بندی» هستند که باعث از بین رفتن هر گونه قالب بندی در متن مورد‌نظر خواهد گردید، ولی این کار وقت‌گیر و طاقت‌فرسا خواهد بود. اکنون روش حذف قالب‌بندی از متن کپی‌شده در نرم‌افزار Word را خواهیم آموخت.

نرم‌افزار Word را اجرا کنید و به قسمت File/Options رفته، بر روی قسمت Advanced Section کلیک کنید. به قسمت Cut, copy, and Paste بروید، چهار انتخاب در مورد رفتار قالب‌بندی در آن قسمت وجود دارد. هر کدام از این انتخاب‌ها برای ورودی‌های مختلف ایجاد شده‌اند. در قسمت "Pasting from other programs"، گزینه‌ی "Keep Text Only" را انتخاب کنید. مرورگر شما یک نرم‌افزار متفاوت بوده و هرگونه متنی که از آن نرم‌افزار وارد Word شود، بدون قالب‌بندی خواهد بود.

در قسمت "pasting between documents" نیز این انتخاب را انجام دهید تا متون برگرفته از نرم‌افزار‌های دیگر باعث از بین رفتن قالب‌بندی متن شما نگردد.

منبع

نظرات خوانندگان