کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

4 اپلیکیشن کمتر شناخته شده اندروید که باید داشته باشید

بعضی اوقات جالب‌ترین اپ‌های ممکن، در بین پیشنهادهای پلی استور گم می‌شوند. این‌جا به بررسی تعدادی از این اپ‌های ارزشمند می‌پردازیم. بین میلیون‌ها اپ اندرویدی موجود، گاهی ابزارهای مخصوصی وجود دارند که ممکن است به درد شما بخورند.

اگر کاربر اندروید هستید می‌دانید که گوگل پلی پر از اپ‌های گوناگون است، بعضی از آن‌ها واقعاً فوق‌العاده‌اند و بعضی... فوق‌العاده نیستند. پیدا کردن چند اپ مخفی و کمتر شناخته شد کار سختی نیست اما ممکن است وقت‌گیر باشد. بنابراین برای این‌که در زمان‌تان صرفه‌جویی شود ما در پلی استور گشته‌ایم و لیستی از پنج اپ جالب را که به احتمال زیاد هیچ وقت حتی اسم‌شان را هم نشنیده‌اید برایتان پیدا کرده‌ایم. گرچه این اپ‌ها ناشناس‌اند اما ممکن است به دردتان بخورند. بگذارید ببینیم هیچ کدام‌شان به کارتان می‌آیند یا نه.


Greenify 
[دانلود از گردو]

Greenify به شما کمک می‌کند که اپ‌هایی که منابع زیادی مصرف می‌کنند را پیدا کرده و آن‌ها را به حالت خواب ببرید. این کار باعث جلوگیری از خالی شدن زودهنگام باتری گوشی‌تان می‌شود. اما برخلاف بعضی اپ‌ها که این کار را با از کار انداختن اپلیکیشن‌ها انجام می‌دهند، Greenify به شما اجازه می‌دهد که هر زمان که نیاز داشتید از اپ‌هایتان استفاده کنید. این برنامه فقط اپ‌های مورد نظر را هنگامی که شما در حال استفاده از آن‌ها نیستید به حالت خواب می‌برد، که باعث می‌شود در مصرف باتری‌تان صرفه‌جویی شود.

خود Greenify منابع بسیار کمی از گوشی‌تان را مصرف می‌کند. در بیشترین حالت 5 MB از رم‌تان را استفاده می‌کند و مقدار بسیار ناچیزی از CPU و باتری‌تان توسط این‌ اپ استفاده می‌شود. یک هشدار: ساعت هشدار، برنامه‌های ارتباطی و ویجت‌هایتان را Greenify نکنید، تاثیر Greenify روی برنامه‌هایی که بهشان نیاز دارید را بررسی کنید. همچنین در گوشی‌های روت نشده باید اپ‌ّهایتان را به صورت دستی وارد حالت خواب کنید (با یک‌بار زدن دکمه خواباندن). می‌توانید کاری کنید که Greenify این فرآیند را به صورت خودکار انجام دهد. البته باید بدانید که برای این‌کار Greenify استفاده‌ی شما از اپ‌ها و محتوای آن‌ها را بررسی می‌کند. بعضی از کاربران ممکن است این کار Greenify را مداخله بیش از حد بدانند و ترجیح دهند که از حالت دستی استفاده کنند.


Total Commander

Total Commander زشت‌ترین اپ مدیریت فایلی است که به عمرتان دیده‌اید. همچنین یکی از بهترین‌ّ آن‌هاست. این اپ دارای ویرایش‌گر فایل‌های text، پنجره properties، پشتیبانی از FTP/sFTP/WebDAV/OBEX، افزونه برای سرویس‌های ابری، امکانات کپی و انتقال پوشه‌ها، امکان کشیدن و رها کردن، امکان zip/unzip/rar کردن، امکان انتخاب گروهی فایل‌ها، امکان جستجو، امکان انتخاب دامنه‌ای از فایل ها و پوشه ها و خیلی چیز‌های دیگر است.

استفاده از Total Commander مانند این است که UNIX Midnight Commander کامپیوترهای قدیمی را روی اندرویدتان داشته باشید... فقط این‌که امکانات بیشتر و رابط کاربری کمی به روز شده‌تری دارد. یکی از امکانات جالب Total Commander: اگر گوشی‌تان در حالت portrait باشد در Total Commander فقط یک ستون دارید اما وقتی در حالت landscape باشید یک ستون دیگر نیز اضافه می‌شود.

RedLaser Barcode & QR Scanner

RedLaser یکی از بهترین اپ‌های خرید و مقایسه قیمت کالاهاست. فقط کافی است بارکد کالا را اسکن کنید و این اپ در اینترنت به دنبال بهترین قیمت‌های آن کالا می‌گردد. بعد از آن می‌‌توانید بهترین قیمت پیدا شده را انتخاب کنید تا صفحه خرید آن کالا در مرورگرتان باز شود.

RedLaser یکی از سریع‌ترین اسکنر‌های بارکد موجود است. با این اپ زمان‌تان را برای تنظیم دوربین روی بارکد هدر نخواهید داد. در واقع RedLaser قبل از این‌که دوربین را روی بارکد تنظیم کنید آن را می‌خواند، بله، به همین سرعت. همچنین می‌توانید قیمت کالا در فروشگاه‌های محلی، نکته‌هایی در مورد کالایتان، و نقدهای آن را بخوانید. با اسکن بارکد غذاها اطلاعات زیادی در مورد آن‌ها دریافت می‌کنید، مانند اطلاعات مربوط به آلرژی، همچنین می‌توانید کارت بانکی خود را درون برنامه ذخیره کنید تا هر دفعه نیاز به بیرون آوردن کارت‌تان نداشته باشید. (می‌توانید خرید‌های انجام شده با هر کارت را ببینید)

Ambio

وقتی که در سفر کاری هستید معمولاً از جاهای ناآشنایی سر در می‌آورید (بعضی اوقات از هتل‌های نه چندان خوب). Ambio با تولید صداهای مختلف به شما این امکان را می‌دهد تا با پخش صدای دلخواه‌تان بتوانید بخوابید یا روی کارتان تمرکز کنید.

اگر به خاطر سکوت بیش از حد اتاق‌تان نمی‌توانید بخوابید Ambio می‌تواند با پخش صدای اقیانوس، باران، تیک تیک ساعت، پنکه، کابین هواپیما، ضربان قلب، نویز و خیلی صداهای دیگر شما را به خوابی آرام ببرد. و اگر صداهای داخل این اپ را دوست ندارید می‌توانید صداهای بیشتری دانلود کنید (از جمله صداهای پولی). همچنین می‌توانید صداها را متوقف کرده و ترکیب مورد نظر خودتان را درست کنید (حتی می‌توانید ترکیبی از چهار صدا را طوری تنظیم کنید که صدای ناهنجار به دست آمده باعث شود فراموش کنید که در تخت ناآشنای یک هتل، ناامیدانه در حال تلاش برای به دست آوردن خواب کافی برای روز کاری فردایتان هستید!)

منبع

نظرات خوانندگان