کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

تایمر همه کاره ویندوزی

تنظیم تایمر برای Restart، Hibernate، Sleep، Shutdown و Sign Out سیستم (ویندوز)

برخی اپلیکیشن‌ها نظیر دانلودرهای Torrent که پروسه‌های طولانی را مدیریت می‌کنند، این قابلیت را در داخل ساختار خود دارند که پس از به اتمام رسیدن یک پروسه، سیستم را shutdown کنند. متاسفانه، با این این ویژگی بسیار مفید است، تعداد نرم‌افزارهایی که این قابلیت را همراه خود دارند بسیار اندک است. PowerKit یک اپلیکیشن رایگان ویندوزی سازگار با نسخه‌های 8 و 8 و 8.1 است که به شما اجازه می‌دهد shutdown، restart، hibernate و sign out شدن سیستم را زمان‌بندی کنید. شما می‌توانید زمان‌بندی را برای یک زمان خاص یا پس از یک دوره‌ی ثابت تنظیم کنید. پروسه‌ای که به یکباره آغاز شده، می‌تواند در هر زمانی کنسل شود.

PowerKit را نصب کنید. هیچ چیز پیچیده‌ای در مراحل نصب آن وجود ندارد و شما به سادگی قادر به انجام آن خواهید بود. پس از اتمام نصب، نرم‌افزار را اجرا کنید و از طریق منوی کشویی، عملیاتی را که می‌خواهید برای آن زمان‌بندی کنید، انتخاب کنید. اگر می‌خواهید عملیات مورد نظرتان پس از دوره‌ی زمانی ثابتی انجام شود، مثلا پس از 10 دقیقه یا 3 ساعت، گزینه‌ی “Set Duration” را انتخاب کرده و عدد مورد نظر را بر حسب دقیقه وارد نمایید.

اگر تمایل دارید عملیات مورد نظرتان در یک زمان خاص انجام شود، مثلا نیمه‌شب یا ظهر، گزینه‌ی “Set Time” را انتخاب کرده و ساعت مورد نظر برای اجرای عملیات را به طور دقیق وارد کنید.

PowerKit ابزار کوچک و ساده‌ایست که می‌توان از آن برای اجرای سناریوهای مختلفی استفاده کرد. این نرم‌افزار می‌توانست بسیار مفیدتر باشد اگر قادر بود پس از اتمام یک پروسه یا برنامه سیستم را shutdown کند.

زمانی که PowerKit سیستم را shutdown یا restart می‌کند، هیچ کاری در قبال نگهداری کارهایی که ممکن است در حال اجرا باشند، انجام نمی‌دهد. بنابراین اگر فایلی دارید که باز است، باید مطمئن شوید قبل از اینکه PowerKit عملیات shutdown یا restart را انجام می‌دهد، ذخیره شده باشد.

منبع

دانلود PoweKit از گردو

نظرات خوانندگان