کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

3 نکته ساده برای دستیابی به بیشترین بازدهی وب‌کم

وبکم مانند یک قطعه‌ی موجود در همه جا از کامپیوترهای شخصیست که اغلب ما خیلی به آن توجه نمی‌کنیم. این قطعه تنها به جزئی از سیستم‌های دسکتاپ، لپتاپ‌ها و آلترابوک‌ها تبدیل شده است.

این مسئله مایه تاسف است، چرا که منجر به ایجاد هنجارهای وحشتناکی در مورد نحوه‌ی صحیح استفاده از آن شده است. شما می‌دانید در مورد چه چیزی صحبت می‌کنم؛ مردمی که از وبکم تنها برای دیدن نیمرخ چهره‌ی خود در صفحه‌ی نمایشگر برای بهتر دیده شدن در حین مکالمه از طریق Skype استفاده می‌کنند!

مردم آنطور که باید و شاید از قابلیت‌های وبکم استفاده نمی‌کنند. خب، دیگر صحبت در این باره کافیست، حالا قصد داریم با 3 نکته برای استفاده بیشتر از قابلیت‌های وبکم آشنا شویم، که یکی از این نکات اصلا به مکالمه‌ی ویدئویی مرتبط نیست.


مکان خود را پیدا کنید

اگر یک وبکم اکسترنال دارید که به کامپیوتر شخصیتان متصل است، به احتمال بسیار زیاد به مخاطبین خود تصویری از نصف چهره یا شانه‌ی خود نمایش خواهید داد. اگر همیشه برای رسیدن به قاب ایده‌آل از خود مجبور هستید وبکم را جابجا کنید، ما راه بهتری را پیشنهاد می‌کنیم. نرم‌افزار Skype را باز کنید و به این مسیر بروید:

Tools > Options... > Video settings

این کار به شما اجازه می‌دهد تا تصویر وبکم خود را چک کنید. کاری که الان باید انجان دهید این است که روی صندلی که معمولا برای مکالمه‌ی ویدئویی از آن استفاده می‌کنید بنشینید. حالا وبکم را به اطراف بچرخانید تا به قاب ایده‌آلی که در آن تمام چهره و بخشی از شانه‌ها مشخص است برسید.

یکبار که با قاب ایده‌آلتان دست پیدا کردید، آن را با یک “X” علامت بزنید. حتی اگر وبکم شما بالای مانیتورتان قرار گرفته آن را با یک “X” کوچک علامت بزنید. با این روش حتی اگر وبکم خود را جابجا کنید، می‌دانید برای یک نشست درست Skype باید آن را کجا قرار دهید.


نورپردازی از جلو، نه پشت

اگر هنگام استفاده از PC از نورپردازی بد رنج می‌برید، این مسئله را با قرار دادن یک منبع نور در جلوی خودتان بهبود ببخشید. نورپردازی از جلو راه بهتری برای درخشان شدن چهره‌ی شما و آسانتر دیده شدنتان توسط دوستانتان است. فقط دقت داشته باشید که برای نورپردازی از جلو فقط به نور مانیتورتان اکتفا نکنید که اوضاع بدتر خواهد شد.


خانه‌ی خود را کنترل کنید

وبکم‌ها فقط برای مکالمه‌ی ویدئویی نیستند. آن‌های می‌توانند برای موارد امنیتی هم مورد استفاده قرار بگیرند. اگر PC شما یک نما از اتاق محل زندگیتان دارد یا قصد دارید رفت و آمدها به دفتر کارتان را تحت نظر بگیرید، می‌توانید از نرم‌افزارهایی نظیر iSpy یا Yawcam استفاده کنید. این نرم‌افزارهای رایگان وبکم شما را به یک سیستم امنیتی ثبت حرکت تبدیل خواهد کرد که به محض ثبت حرکت شروع به فیلم‌برداری می‌کند. به این وسیله می‌توانید ببینید در نبود شما چه کسانی وارد دفتر کارتان شده و چه کارهایی انجام داده‌اند.

دانلود iSpy از گردو ||| آموزش کار با iSpy

منبع

نظرات خوانندگان