کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

انتخاب و دانلود یک فایل از درون تورنت

چگونه فایل‌های مورد نیاز خود را از درون یک فایل تورنت انتخاب کنید

تورنت‌ها بسیار بدنام‌اند و معمولاً‌ استفاده از تورنت معادل نقض قوانین حق تکثیر در نظر گرفته می‌شود. همه‌ی تورنت‌ها بد نیستند و اگر دنبال فایل خاصی برای دانلود هستید، مخصوصاً فایلی که در مجموعه‌ای با حجم زیاد و همراه فایل‌های دیگر قابل دانلود است، احتمالاً باید مدت زیادی منتظر بمانید که همه‌ی آن فایل‌ّها دانلود شوند. اما اگر از uTorrent برای دانلود تورنت آن مجموعه استفاده کنید می‌توانید فایل‌هایی که می‌خواهید یا نمی‌خواهید دانلود کنید را خودتان انتخاب کنید. به این ترتیب:

uTorrent را باز کنید و در منوی Options گزینه‌ی Detailed Info را انتخاب کنید. این گزینه نواری را زیر لیست تورنت‌های درون برنامه نشان می‌دهد.

در قدم بعدی فایل تورنتی که می‌خواهید دانلود کنید را انتخاب کنید و دانلود را آغاز کنید. وقتی که چک اولیه‌ی تورنت تمام شد تورنت را متوقف کنید و روی تب Files در نوار Detailed Info کلیک کنید. در اینجا می‌توانید لیست کاملی از تمام فایل‌های درون این تورنت را ببینید.

هر فایل درون این تورنت با نام و حجمش در این لیست قرار دارد. روی فایلی که نمی‌خواهید دانلود شود راست کلیک کنید و Don't Download را انتخاب کنید. با این کار در ستون Priority برای آن فایل متن skip نشان داده خواهد شد. این کار را برای همه‌ی فایل‌هایی که نمی‌خواهید دانلود کنید تکرار کنید و سپس دانلود تورنت را از سر بگیرید.

احتمالاً این امکان در دیگر نرم‌افزارهای دانلود تورنت نیز وجود دارد.

منبع

نظرات خوانندگان

fazel ahramzade
۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۳:۴۵:۲۷
سلام خسته نباشید ببخشید راهی هست که مثل idm تنظیم کنیم که فایل های با هم دیگه دانلود نشه و جوری باشه که وقتی یکی دانلودش تموم شد فایل بعدی شروع کنه به دانلود شدن؟