کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

جدیدترین امکانات فایرفاکس دسکتاپ و اندروید

قابلیت‌های جدید در فایرفاکس برای دسکتاپ و آندروید

 آخرین نسخهFirefox  به تازگی منتشر شده است و به جرات میتوان گفت یکی از بهترین نسخه‌های منتشر شده از این مرورگر محبوب در چند سال اخیر است. مثل همیشه بسیاری‌ از باگ‌ها و مشکلات امنیتی رفع شده‌اند، اما این‌بار موارد جدید دیگری هم به چشم میخورند. پیشرفت امنیتی قابل ذکر جدید که در این نسخه اضافه شده پشتیبانی کامل از پروتکل HTTP/2 بوده، که هم برای نسخه دسکتاپ و هم آندروید مهیا شده است. نسخه همراه، واسط کاربری جدیدی هم برای تبلت‌ها دارد. عنوان صفحه‌های پربازدید در صفحه آغازین، بین دستگاه‌های مختلف شما نشان داده میشود. برای کاربران Lollipop آندروید، استفاده از زبان Maithili هم قابل دسترسی بوده و زبان ازبکی هم به لیست زبان‌های مرورگر افزوده شده است.


Firefox Desktop

برای کاربران فایرفاکس جدید در رایانه‌های شخصی همان قابلیت همسان‌سازی عنوان صفحات پربازدید بین دستگا‌های مختلف تنها پیشرفت جدید قابل ذکر است. حتی قبل از اینکه فایرفاکس به طور کامل با سایر دستگاه‌ها همسان‌سازی کند هم، به مرور زمان، صفحه آغازین مرورگر با صفحات پربازدید اخیر پر خواهد شد، پس دیگر لازم نیست به تاریخچه مرورگر مراجعه کنید و یا اطلاعات وب‌گردی‌تان را از دستگاه‌های دیگر یادداشت نمایید. آن روزها دیگر سپری شده‌اند و برای همسان‌سازی دیگر نیازی به انجام فعالیت‌های جانبی ندارید و اینکار خود به خود انجام خواهد شد.


Firefox Android

ارتقای جدید برای کاربران این بخش هم اضافه شدن واسط کاربری جدید است. کار کردن با اندازه‌های معمول صفحه نمایش برای تبلت‌ها بسیار ساده‌تر شده و مشاهده صفحات باز و کل محتوا راحت‌تر از قبل به نظر می‌رسد. اما به قول سازندگان این تنها چارچوبی ساده برای پیشرفت‌های آتی در این زمینه خواهد بود.

شما هم می‌توانید در بخش نظرات، از تجربه‌های‌ خود از فایرفاکس برایمان بگویید.

 

منبع

نظرات خوانندگان