کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

ترفند Word: کلید F2 روش آسان کپی و انتقال متن

معمولاً درباره‌ی این بحث می‌شود که کلیدهای میان‌بر چقدر می‌توانند کار شما را آسان‌تر کنند. اما بعضی اوقات می‌توانید کلیدهای میان‌بر جدیدی پیدا کنید که حتی از کلیدهای میان‌بر قبلی بهتر باشند.

یکی از آن کلیدها، کلیدی است که در این مقاله می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. کلیدی که از ورد 2007 تا 2013 وجود داشته است و کپی و انتقال متن و تصویر در ورد را کمی آسان‌تر می‌کند.


انتقال به کجا؟

برای انتقال متن یا تصویر بدون دردسر راست‌کلیک کردن یا گرفتن پشت سر هم ctrl+X و ctrl+V، متن یا تصویر مورد نظرتان را انتخاب کنید و کلید F2 را بزنید.

همان‌طور که در تصویر پایین می‌بینید در گوشه‌ی پایینی سمت چپ ورد 2013، ورد از شما می‌پرسد «Move to where?»

موس را به جایی ببرید که می‌خواهید متن یا تصویرتان به آن‌جا منتقل شود، کلیک کنید و Enter بزنید.

همین! متن شما به مکان جدید منتقل شد.


کپی به کجا؟

اگر می‌خواستید متن یا تصویر مورد نظرتان را کپی کنید، مثلاً وقتی که می‌خواهید یک متن در دو مکان در فایل‌تان نمایش داده شود، بیشتر کارهایی که باید بکنید دقیقاً مانند بالا هستند.

اول متنی که می‌خواهید کپی کنید را انتخاب کنید، بعد از آن shift + F2 را بزنید، همان‌طور که در تصویر می‌بینید، عبارت «Copy to where?» در گوشه‌ی پایینی سمت چپ ورد نمایش داده می‌شود.

سپس موس را به جایی ببرید که می‌خواهید متن‌تان به آن‌جا کپی شود، کلیک کنید، و Enter برنید. متن شما به جای جدید کپی شد.

نکته‌ی مهمی که در مورد F2 و shift + F2 باید بدانید این است که این دستورها فقط یک بار کار می‌کنند. متن یا تصویرتان به حافظه کامپیوتر کپی نمی‌شود و نمی‌توانید برای چند بار آن را به جاهای مختلف بچسبانید. وقتی که Enter را بزنید تمام می‌شود، البته می‌توانید با ctrl + Z به حالت قبل برگردید.

ممکن  است برای عادت کردن به استفاده از F2 به جای میان‌برهای معمول به کمی وقت نیاز داشته باشید اما ارزشش را دارد، میان‌بر F2 میان‌بری آسان‌تر و بهینه‌تر از میان‌برهای معمول ctrl + [C, X, V] است.

منبع

نظرات خوانندگان