کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

12 بازی PC که نباید از آنها گذشت

PC بازها موقعیت خوبی دارند. بازی‌های اکشن نقش آفرینی با تجربه‌های متفاوت؟ بله. ورژن‌های پر زرق و برق، با گرافیک‌های بسیار بالا در بازی‌های با بودجه زیاد؟ بله، از این موارد هم روی PC به وفور یافت می‌شود. بیایید فرض کنیم شما به تازگی به جمع PC بازان ملحق شده‌اید. در مقاله زیر نشان خواهیم داد از کدام بازی‌ها شروع کنید:


Minecraft

بهترین راه برای توصیف ماینکرفت این است که به آن اینگونه نگاه کنیم، مایحتاج اولیه انسان، برای ساخت سرزمین‌ها و سازه‌های بس عظیم. بازی آقای مارکوس پرسون، به شما اجازه خواهد داد تا همه چیز را بسازید. از ستاره مرگ (سری جنگ ستارگان) گرفته تا یک بازی ویدئویی قدیمی و کلاسیک. البته در این بین مکانیزم‌های Adventure و Survival هم در این بازی موجود است تا همه چیز جذاب به نظر برسد.

مورد خوبی برای: نقشه‌کش‌های عظیم و با حوصله. در کنار فرار از دست هیولاهای سبز داخل بازی، تنها چیزی که برای ساخت برج بابل نیاز دارید، وقت و حوصله است.

مورد خوبی نیست برای: کسانی که به دنبال گرافیک‌های بالا هستند. بخشی از دوست داشتنی بودن ماینکرفت، وجود گرافیک پیکسلی است. اگر به دنبال گرافیک‌هایی ساخته شده با Unreal Engine هستید، بهتر است از کنار این بازی رد شوید.


The Elder Scrolls V: Skyrim

یک دنیای بسیار بزرگ و در حال توسعه، صدها ساعت محتوا، پتانسیل بی‌نهایت برای مادسازی در آن و اینکه هیچ کس به شما نخواهد گفت چطور از این بازی لذت ببرید. اسکایریم تقریبا یک مثال کامل، برای یک بازی PC به تمام عیار است. اینکه بعد از سال‌ها هنوز هم مردم در مورد این بازی و مکان‌های ناشناخته آن طوری صحبت می‌کنند که انگار یک بازی جدید است، نشانگر کامل بودن آن است.

موردی خوب برای: کسانی که عاشق ماجراجویی هستند. و البته آزادی. اسکایریم شما را در یک دنیا پرت می‌کند و اجازه می‌دهد که خودتان با آن کنار بیایید. می‌توانید قدم‌زنان گل جمع کنید، یا با اژدهایان عظیم به مبارزه بپردازید.

مورد خوبی نیست برای: آن‌هایی که به دنبال یک تجربه خطی و جمع و جور هستند. این بازی آنی نیست که در یک آخر هفته بتوانید آن را به پایان برسانید. شما اسکایریم را نمی‌خرید. شما تمامی روز‌ها/هفته‌ها/ ماه‌های خود را در راه بازی اسکایریم اهدا خواهید کرد!


Counter-Strike: Global Offensive

مطمئناً عنواین شوتر دیگری نیز می‌توانستند در این لیست باشند. شوتر‌هایی که در آن تانک سواری می‌کنید، شوتری که در آن یک کایت می‌رانید، شوتری که سوار بر روبات‌های عظیم می‌شوید. اما عنوانی که در مورد تیراندازی به دیگر انسان‌هاست و باید داخل این لیست قرار بگیرد، CS Global Offensive است. این بازی در اوایل کار یک ناامیدی برای طرفداران پروپاقرص قدیمی این سری بود اما با آپدیت‌ها و ارتقا رسانی‌ها به یک شوتر ناب تبدیل می‌شد. این بازی است که می‌توان آن را چند دقیقه در هفته و یا چندین ساعت در روز بازی کرد و در هر دو مورد از آن لذت خواهید برد. در این بازی همیشه یک تیم برای مسابقه و بمبی برای خنثی کردن یا گروگانی برای آزاد کردن هست که شما را جذب خود کند. 

موردی خوب برای: کسانی که بدنبال مسابقه و چالش هستند. و البته کسانی که می‌خواهند مطمئن باشند سرمایه‌گذاری‌ای که برروی بازی انجام می‌دهند، سال بعد، با یک دنباله از بازی به هیچ و پوچ تبدیل نمی‌شود!

مورد خوبی نیست برای: افراد ناهماهنگ، ترسو و خجالتی. این بازی مشهور به مجازات کردن بازیکن است. باید در این بازی خود را بالا بکشید و مهارت‌های لازم را بدست آورید تا مطمئن باشید باعث زمین خوردن تیمتان نخواهید بود.


Civilization V

سری بازی استراتژیک نوبتی اسطوره‌ای با Civilization V بازگشته تا تغییرات زیبایی را در این سبک انجام دهد و آن را کامل‌تر کند. گشت و گذار در نقشه بسیار راحت شده است. بدست آوردن اطلاعات بسیار راحت‌تر شده‌اند و این شماره بهترین دید بصری را در بین تمامی نسخه‌های عرضه شده تا به حال دارد. و حالا با اضافه شدن دو افزونه به نام‌های Gods & Kings و Brave New World، کار را برای پیشنهاد Civ 5 بسیار راحت‌تر می‌کند.

موردی خوب برای: برنامه ریز‌ها. مثلا برنامه‌ریزی برای یک عروسی یا یک جشن تولد! Civ V تماما در مورد برنامه‌ریزی است و اینکه میهمانان را چگونه سرگرم کنید! و البته «میهمانان» اینجا به معنای حریفان از دیگر ملیت‌ها و «سرگرم» به معنای تثبیت قدرت حکومی خود برای آن‌ها است!

مورد خوبی نیست برای: کسانی که نسخه‌های قدیمی Civ V را می‌خواهند. این بازی آنطور که باید نسخه‌های قدیمی را به عصر جدید نیاورده و با تغییراتی که در خود داشته امکان دارد طرفداران قدیمی را ناراضی کند.


Final Fantasy XIV: A Realm Reborn


در سال 2010 شرکت Square Enix بازی تمام آنلاین Final Fantasy XIV را منتشر کرد و این بازی چیزی نبود جر یک نسخه پرباگ، ناتمام، قروقاطی و در یک کلام فاجعه! سازندگان 3 سال از وقت خود را برای بازسازی این عنوان (از پایه) گذاشتند و نتیجه کار یکی از بهترین عنوان تمام آنلاین MMO بود! این عنوان تمامی چیزی است که طرفداران FF می‌خواهند. گرافیک هنری، داستانی محکم، موسیقی‌ای دلنواز؛ همگی در یک عنوان بسیار وسیع و آنلاین.

موردی خوب برای: طرفداران بازی‌های نقش‌آفرینی و تخیلی که شانس خود را در یک بازی آنلاین امتحان کنند. در ابتدا این عنوان تغییرات بسیاری زیادی را در ذهنیت سازندگان جا داده بود اما طرفداران تنها چیزی که می‌خواستند، یک بازی MMO با نشانه‌هایی از سری FF بود. FF XIV دقیقا همان چیزی است که انتظار دارید.

مورد خوبی نیست برای: کسانی که از شارژ ماهانه بازی می‌ترسند. با توجه به اینکه اکثر بازی‌های MMORPG حالت F2P یا مجانی دارند، FF XIV برای اجازه بازی، شارژ ماهانه به مبلغ 14.59$ را طلب می‌کند.


Kentucky Route Zero

فقط یک مرد و یک سگ که بدنبال تحویل چیزی هستند! تمام بازی اینگونه شروع می‌شود؛ بگذریم. این عنوان یک بازی رمزآلود و ماجرایی، در مکانی است که در طول زمان گم شده است. یک عنوان تخیلی رئالیسم که به طرز عجیبی روایت می‌شود و شاید در بین عناوین مدرن بازی‌های رایانه‌ای تعداد بسیار انگشت شماری بتوانند با آن رقابت کنند. این بازی چیزی نیست که تا بحال انجام داده باشید و به همین دلیل باید آن را تجربه کنید.

موردی خوب برای: کسانی که بدنبال تجربه‌ای متفاوت هستند. کسانی که اعتقاد دارند در این سرزمین و جایی، هنوز هم جادو وجود دارد!

مورد خوبی نیست برای: کسانی که به دنبال گیم‌پلی‌های درگیر کننده هستند. سبک این بازی اشاره و کلیک است و همه چیز به سادگی دنبال می‌شود. همچنین کسانی که به دنبال یک پایان سریع هستند این بازی پیشنهاد نمی‌شود!


Starcraft II

یکی از معدود عناوینی که می‌تواند به آن لقب «تسخیر ملیتی» داد! اکثر بازیکنان حرفه‌ای سری بازی‌های استراتژیک شرکت بلیزارد، در جاهایی مثل کره و چین ساکن هستند! اما SC II عنوانی است که در تمامی مناطق دنیا و از هر ملیتی میلیون‌ها نفر مشغول به انجام آن هستند.

موردی خوب برای: تردستان! موفقیت در SC بدین معناست که در حالی که جنگ را در خطوط مقدم انجام می‌دهید، نیم‌نگاهی نیز به میزان درآمد، منابع، خط دفاعی و حمله و... خود داشته باشید زیرا در یک چشم بهم زدن می‌توانید زیر دست و پای حریفان له شوید!

مورد خوبی نیست برای: کسانی که به دنبال آموزش‌های سرراست هستند. کسانی که تازه شروع به بازی SC II می‌کنند، قبل از اینکه بتوانند مهارت لازم را بدست بیاورند و نقطه ضعف حریفان را یاد بگیرند، در بخش چند نفره، بدون شک جویده خواهند شد!


Dragon Age: Inquisition

بیست ساعت یا بیشتر در این بازی، تازه شروع کار شماست! این بازی جداً بسیار عظیم است! در بین یک بحث فلفسی با یکی از همکارانتان هستید که ناگهان به یاد می‌آورید قبل از این که به صحرا و شکار اژدها بروید، غاری در جنگلی بود که می‌خواستید به آنجا سر بزنید. راهتان را به سمت اتاق جنگ پیش می‌گیرید تا با افرادتان راه را برای ادامه مسیر باز کنید و بر سر راه خود با دوست خود نیز دیدار می‌کنید! این یک روز معمولی برای یک Inquisitor و چند ساعتی از گیم‌پلی یکی از غنی‌ترین نقش‌آفرینی‌های جدید بود.

موردی خوب برای: ‌کسانی که به دنبال یک نقش‌آفرینی خوب هستند که با چنگ و دندان از آن لذت ببرند. طرفداران Bioware و طرفداران سری Dragon Age از دست ندهند.

مورد خوبی نیست برای: کسانی که به دنبال یه بازی ساده هستند و اینکه می‌خواهند در چند ساعت آن  را به اتمام برسانند. همچنین کسانی که به دنبال مبارزات تاکتیکی و بدست آوردن وسایل بهتری در درجات سختی بالاتر هستند.


Total War: Shogun 2

در ساخته جدید و بسیار خوب شرکت Creative Assembly، تقریبا صدای زجه‌های جنگ و بوی باروت را با گوش‌های خود خواهید شنید. هدفی که به بازیکن می‌دهد تا در نقش یک فرمانده در مقابل لرد‌های فئودال بایستد. پیشرفت رفتار هوش‌مصنوعی و ارتقای مهارت‌ها و انعطاف‌پذیری آن در فرماندهی، این عنوان را تبدیل به شماره بهتری این سری می‌کند.

موردی خوب برای: طرفداران آکیرا کوروساوا. بعضی از کارهای این کارگردان ژاپنی در زمان ژاپن فئودال اتفاق می‌افتد و این بازی می‌تواند نمای بسیار خوبی از اتفاقات و جنگ‌های به وقوع پیوسته در بین سربازان دایمو و سامورائی‌ها، به شما نشان دهد. همه چیز در شوگان 2، از طرح‌های هنری و مفهومی گرفته تا موسیقی و گیم‌پلی، شما را بر سر کلاس تاریخ می‌نشاند.

مورد خوبی نیست برای: طرفداران عناوین بزرگتر و گسترده‌تر از این شرکت. شوگان در مقابل عناوینی مثل Empire یا Rome، تا حدودی کوچکتر، از نظر گستردگی است.


Portal 2

می‌توان به این بازی را Superman 2 یا Empire Strikes Back نیز خطاب کرد. Valve سبک شوخی، شخصیت پردازی و پازل‌های خود را در این عنوان ادامه می‌دهد و تجربه‌ای سخت و تنگانگی از تلخی و شوخی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

موردی خوب برای: عاشقان کمدی. صداگذاری بازی به تنهایی، که توسط استیون مرچانت، جی.کی سیمونز و الن مک‌کلین، اجزا می‌شود باعث خواهد شد که با صدای بلند قهقهه بکشید اما در زمان‌هایی  که سکوت حکم فرماست، معماهایی که مغزتان را خواهند پخت، شما را درگیر خواهند کرد.

مورد خوبی نیست برای: بازیکنان متوسط. کسانی که بزرگی پورتال 2 را زیرسوال می‌برند، مثل کسانی هستند که سعی دارند وجود الماسی از گل و لای را شرح دهند. مخالفت آن‌ها با این عنوان به هیچ وجه قابل قبول نیست.


Dota 2

یک بازی رعب آور که ساعت‌های زیادی را برای یادگیری می‌طلبد. Dota 2 دو حالت دارد. یا شما از بازی کردنش نمی‌توانید دست بکشید یا آن را برای همیشه کنار خواهید گذاشت. بازیکنان در دو گروه 5 نفره به مبارزه خواهند پرداخت و سعی در تخریب سازه‌های تیم مقابل که Ancient نام برده می‌شود، دارند. شاید به نظر ساده برسد اما Dota  یکی از سخت‌ترین تجربه‌هایی خواهد بود که تا به حال داشته‌اید.

موردی خوب برای: کسانی که علاقه‌مند به رقابت هستند و از گذشتن ساعت‌های متمادی برای یادگیری بازی هراسی ندارند. یادگیری این بازی بسیار سخت است اما چیزی که در بازگشت بدست خواهید آورد بسیار باارزش. Dota 2 به راحتی می‌تواند تمامی وقت شما را بگیرد.

مورد خوبی نیست برای: قلب‌های ضعیف! این بازی بسیار اعتیاد آور است و مسابقات معمولاً بسیار به طول می‌انجامند و از آنجایی که یادگیری آن نیز بسیار سخت است، می‌تواند به راحتی شما را از کوره به در کند.


XCOM: Enemy Unknown

بهترین بازی سال 2012 از نظر Kutaku. این بازی از معدود عناوینی‌ است که در سبک نوبتی استراتژیک بر روی کنسول‌های خانگی موفق بوده است. اما خانه اصلی XCOM کامیپوتر است و Enemy Unknown یک میراث پرافتخار و دراماتیک برای این سری است. از آنجایی که فضایی‌ها به کره زمین حمله کرده‌اند و سعی در تصاحب آن دارند، به غیر از جنگ در میادین، باید به فکر انتخاب سلاح‌های مناسب و ساخت آن‌ها باشید. کدام سرزمین باید از دست فضایی‌ها رهایی یابد؟ و کدامین هم پیمان‌ها نخواهند توانست به شما کمک کنند؟ این بازی همچنین در داستان سرایی بسیار نادر است و احتمال اینکه به دو داستان مشابه در آن بر بخورید تقریباً صفر است. در سال 2013 شرکت Firaxis بسته الحاقی Enemy Within را نیز اضافه کرد که شامل کاراکتر‌ها، قابلیت‌ها، نقشه‌ها و چالش‌های بسیار زیادی بود. به علاوه یک مود جدید به نام Long War برای PC بازان اضافه شد.

موردی خوب برای: کسانی که عاشق چالش‌ هستند و از تخیل خوبی برخوردارند، و می‌توانند سرمایه گذاری خوبی بر روی بخش داستانی بازی انجام دهند. سرمایه گذاری بر روی سربازانی که تا مرز احساسی بودن شما را پیش خواهد برد و مرگ آن‌ها برایتان بسیار رنج‌آور خواهد بود.

مورد خوبی نیست برای: کسانی که بدنبال اکشن‌های سریع هستند یا کسانی که دوست دارند یک کله وارد میدان جنگ شوند و پیروز از آن بیرون بیایند. شما در XCOM باید بسیار فکر کنید و تصمیمات درستی بگیرید. نتایج جنگ‌ها با تصمیمات شما و در بلند مدت تغییر خواهند کرد.


The Classics

تمامی عناوینی که در این لیست آورده شدند، همگی از عناوین خوب PC هستند. اما عناوین زیادی در طی ده‌ها سال، برای انتخاب وجود دارند. اگر PC باز هستید و به دنبال این گونه عناوین نروید، غفلت شما باعث از دست دادن بهترین‌ عناوین خواهد شد. در این لینک می‌توانید عناوین بسیار خوبی را از گذشته تا کنون بدست بیاوردید.

 

منبع

نظرات خوانندگان

Morteza Rash
۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۳۳:۴۵
چرا بازی شطرنج را ارایه نمی کنید؟