کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

تصویر موزائیکی چیست؟ چطور ایجادش کنم؟

تصویر موزائیکی چیست؟ چطور ایجادش کنیم؟ چه نرم افزایی برای ترکیب تعداد زیادی تصویر کوچک و ایجاد یک تصویر موزائیکی نیاز است؟

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی، اینجا کلیک کنید

ممکن است در تبلیغات مجلات و تلویزیون تصویر‌های موزائیکی را دیده باشید. تصویر موزائیکی از چندین تصویر کوچک‌تر تشکیل شده است این تصاویر کوچک وقتی که از نزدیک نگاهشان می‌کنیم قابل مشاهده هستند، اما در فاصله بیشتر تصویر متفاوتی ایجاد می‌کنند. تصویر‌های موزائیکی به عنوان تصاویر کاشی وار و تصاویر تابلو فرش هم شناخته می‌شوند.

تولید کننده اولین نرم‌افزاری که تصاویر موزائیکی می‌ساخت Robert Silvers بود. برخی از مشهور‌ترین تصاویر موزائیکی که تاکنون در مجلات، تبلیغات و پوسترها دیده‌ایم ساخته کمپانی Runaway Technology به مدیریت همین شخص است. وی تصاویر موزائیکی را در آمریکا، کانادا، استرالیا، اروپا و ژاپن ثبت اختراع کرده که به وسیله قانون کپی رایت از آن محافظت می‌شود.

یکی از به یاد ماندنی‌ترین تصاویر موزائیکی در کنسرت سال 2005 گروه U2 در تور Vertigo بود. در طول مدت پخش آهنگ " One" مجموعه ای از چهره‌های شنوندگان روی صفحه نمایش به صورت زنده نقش می‌بست. تصاویر چهره‌ها کوچک‌ و کوچک‌تر می‌شد و دوربین هم عقب می‌رفت و ناگهان همه می‌توانستند ببنند که تصویر شنوندگان بصورت کوچک کنار هم قرار گرفته و تصویر نهایی در واقع چهره بونو (خواننده) گروه قرار می‌گیرد... همه این‌ها بصورت زنده اتفاق می افتاد و صورت‌های شنوندگان حرکت می‌کردند و صورت بونو هم در حال خواند بود. قدرت محاسباتی عظیمی که پشت ساخت این موزائیک زنده بود واقعاً شگفت انگیز بود.

امروزه رایانه‌های شخصی توانایی ایجاد یک تصویر موزائیکی در مدت زمانی کوتاه دارند. با وجود اختراعات Runaway Technology هنوز هم تعداد زیادی نرم افزار رایگان و همچنین تعدادی ابزار تحت وب وجود دارد که می‌توانند به شما در ایجاد تصاویر موزائیکی کمک کنند.

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی، اینجا کلیک کنید

چند وبسایت برای ساخت تصاویر موزائیک به صورت آنلاین:

EasyMozaMOZAUS 

منبع

نظرات خوانندگان