کاربر گرامی وارد شوید یا به ما بپیوندید !

خانه گردومقالات

آیا این بازی روی سیستم من اجرا می‌شود؟

PC Gaming پرطرفدار است، شما هم به عنوان یکی از این طرفداران می‌خواهید بدانید که آیا بازی‌های جدیدی که عرضه می‌شوند روی سیستم‌تان قابل اجرا هستند یا نه؟ البته پاسخ این سوال برای گیمرهای حرفه‌ای واضح است: "همیشه سیستم را از لحاظ سخت‌افزاری به روز نگه دار تا همه‌ی بازی‌ها روی آن اجرا شود." اما داستان برای دارندگان لپتاپی که گوشه چشمی به گیمینگ دارند، متفاوت است. اکثر سخت‌افزارهای لپتاپ قابل ارتقاء نیستند، پس چطور بازی‌ای با مشخصات مورد نظر پیدا کنیم؟

خواندن توضیحات بازی‌ها از پشت جلد یا وب‌سایت رسمی‌شان یکی از روش‌هاست. اما راه ساده‌تر استفاده از وبسایت Can You Run It است. سایت متعلق به System Requirements Lab است. این سایت در واقع سیستم شما را اسکن می‌کند و نشان‌تان می‌دهد که آیا BattleField بعدی روی آن اجرا خواهد شد یا نه؟

 
چطور کار می‌کند؟

اول وارد وبسایت شوید و بازی مورد نظرتان را از منوی کشویی انتخاب کنید. حالا روی دکمه Can You Run It کلیک کنید. یک پنجره پاپ آپ مشاهده خواهید کرد که سه انتخاب را در اختیار شما قرار می‌دهد:

Automatic Detection: مشخصات سیستم را از طریق یک برنامه تحت وب (مرورگر) مشخص کن. به جاوا نیاز دارد.

Desktop App: از یک برنامه تحت ویندوز برای یافتن مشخصات سیستمم استفاده کن. نیاز به جاوا ندارد.

View Requirements: فقط حداقل سیستم مورد نیاز را نمایش بده و با سیستم من مقایسه نکن.

این سایت را پیشنهاد دادیم تا کار اتوماتیک باشد، بنابراین پیشنهاد یکی از دو گزینه اول را می‌دهیم. هرچند می‌دانیم جاوا چندان امن نیست و شاید بهترین پیشنهاد، گزینه دوم باشد. البته این یک پیشنهاد است و انتخاب با خود شماست.

اگر گزینه دوم را انتخاب کنید یک فایل MSI دانلود می‌شود که نصاب برنامه System Requirements Lab Detection است. بعد از اجرای آن و به دست آمدن اطلاعات سیستم‌تان، بلافاصله به سایت اصلی عودت داده می‌شوید. در سایت خواهید دید که آیا سیستم توانایی اجرای بازی انتخابی‌تان را دارد یا نه و همچنین توصیه‌های کاربردی نیز در این باره دریافت خواهید کرد.


مطمئن باشم؟

شاید از بعضی جواب‌ها ناامید شوید و حق دارید. به طور مثال وقتی Diablo III را چک کردم، سایت اعلام کرد روی سیستم من اجرا نخواهد شد. کمی دقیق‌تر شدم و دیدم مشکل از ویندوز 8.1 است.

بعد سایت رسمی Diablo را چک کردم و دیدم این ویندوز را ساپورت نمی‌کند اما بازی نصب و اجرا شد. چندی بعد سایت رسمی Diablo سیستم مورد نیاز خود را آپدیت کرد و ویندوز 8.1 را نیز به آن افزود. در واقع مشکل از سایت نبود، مشکل از تولید کننده اصلی بازی بود. با این اوصاف سایت با تقریب خوبی درست کار می‌کند.


جمع‌بندی

پیش از خرید بازی از این سایت استفاده کنید، اگر در چند بخش از سیستم مورد نیاز بازی، حداقل‌ها را ندارید، بهتر است پول خود را دور نریزید چون به احتمال زیاد اجرا نخواهد شد.

 

منبع

نظرات خوانندگان